De temperatuur op 3 oktober 1904 lag tussen 7,7 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 7,7 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
23 januari » De Noorse plaats Ålesund wordt verwoest door een brand.
4 februari » De stoomtrawler Judith uit Vlaardingen vergaat, 9 doden.
17 februari » Première van de opera Madama Butterfly van Giacomo Puccini in het Teatro alla Scala in Milaan.
29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
31 oktober » Het Nationaal Congres van Brazilië keurt de Wet voor Verplichte Vaccinatie goed, wat de aanleiding is voor de "Vaccinrevolte".
Dag van overlijden 9 juni 1997
De temperatuur op 9 juni 1997 lag tussen 11,9 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 11,0 uur zonneschijn (66%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
14 januari » De hoofdredacteur van het populaire Franse magazine Paris-Match, Roger Therond, moet 100 duizend franc (ongeveer 34 duizend gulden) boete betalen wegens de publicatie van twee foto's van wijlen president François Mitterrand op diens sterfbed.
15 januari » De Schotse voetbalclub Aberdeen legt twaalf fans een levenslang stadionverbod op wegens oneerbiedig gedrag. Ze hadden gezongen op het moment dat een minuut stilte in acht werd genomen ter nagedachtenis van oud-international George Young.
20 januari » De supermarktketen Spar gaat winkels inrichten bij benzinestations van Texaco.
20 januari » Ronaldo wordt in Lissabon tijdens een FIFA-gala uitgeroepen tot de beste voetballer van de wereld in 1996. De 20-jarige spits van Barcelona krijgt 329 punten in de prestigieuze uitverkiezing, AC Milan-vedette George Weah, de winnaar van 1995, eindigt op de tweede plaats met 140 stemmen. Alan Shearer (Newcastle United) wordt derde met 123 punten.
21 januari » De politie in Amsterdam arresteert bij tien invallen in de stad dertien mensen wegens handel in verdovende middelen.
28 maart » Een Albanees schip met vluchtelingen vergaat in het Kanaal van Otranto na een aanvaring met de Italiaanse kustwacht. Tachtig mensen komen om.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Piet Fortuin, "Stamboom Fortuin, oorsprong Wymbritseradeel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-fortuin/I471.php : benaderd 29 september 2026), "Makke Fortuin (1904-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.