Stamboom Feijtel » Maria Feijtel (1770-1846)

Persoonlijke gegevens Maria Feijtel 


Gezin van Maria Feijtel

Zij is getrouwd met Leendert Bruynzeel.

Toestemming voor het huwelijk is 26 mei 1793 verkregen.


Notities over Maria Feijtel


Riddergevechten bij Scherpenisse
Het was een woelige tijd waarin Walcheren en Zuid-Beveland en vermoedelijk ook het eilandgebied waaruit Tholen is ontstaan, inzet waren van een machtsstrijd tussen Holland en Vlaanderen. Ook de lokale heren lagen vaakmet elkaar overhoop Volgens de Tegenwoordige Staat, uitgegeven in 1753, had ook heer Hugo van Scherpenisse een huis op het grondgebied van Scherpenisse dat uit de 13e eeuw werd belegerd door de broer van raaf Willem I van Holland. Dit omdat Hugo partij had gekozen voor graaf Lodewijk II, die met Ada, de dochter van de in 1302 overleden graaf Dirk VII van Holland, was gehuwd. Ada was niet gerechtigd haar vader op te volgen omdat hetgraafschap alleen in mannelijke lijn kon vererven. Er ontstond een partijstrijd, waarin haar oom,graaf Willem I, zijn gezag vestigde. Dit Hoge Huis van Hugo, vermoedelijk een versterkte hoeve, stond aan de zuidkant van het dorp aan het eind van de Hoog Huyswegel. Deze weg thans bekent als Molenweg, is tijdens de herverkaveling sterk ingekort. Het gebouw stond ongeveer tussen deze weg en langeweg nr., 59 en 61. Uit de oorkonde van het voorjaar van 1316 blijkt dat er toen een twist was tussen. Jan van Westkerke en Floris van Borssele, heer van Veere. Laatst genoemde trok met Gillis van Baarsdorp, Wouter en Jan van Maalstede tegen hem op met als gevolg dat Jan van Westkerke onder de muren van zijn sterkte werdgedood. Dat ging ook vroeger niet ongestraft Gillis van Baarsdorp, diede dodelijke wond tijdens "volle vrede " toebracht, werd door de graafop bedevaart naar Cyprus gestuurd met de opdracht nooit meer in zijn land terug te keren.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Feijtel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Feijtel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Feijtel


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 januari 1770 lag rond de -1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: ijs. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1770: Bron: Wikipedia
      • 29 april » James Cook ontdekt Botany Bay, Australië.
      • 16 mei » De 14-jarige Marie Antoinette van Oostenrijk trouwt de 15-jarige Louis-Auguste, de latere koning Lodewijk XVI van Frankrijk.
      • 22 augustus » James Cooks expeditie komt aan op de oostkust van Australië.
      • 22 december » Het IJzerkoekenoproer in Coevorden.
    • De temperatuur op 15 oktober 1846 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 1 mei » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Japan
      • 21 juni » Kroning van Paus Pius IX in Rome.
      • 10 september » Elias Howe krijgt een patent voor de naaimachine.
      • 10 oktober » William Lassell ontdekt de grootste maan van Neptunus, die Triton wordt genoemd.
      • 21 november » Oliver Wendell Holmes, Sr. introduceert de term anesthesie.
      • 28 december » Iowa ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 29e staat.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1808 » Salmon Chase, Amerikaans jurist en politicus († 1873)
    • 1874 » Jozef Van Roey, Belgisch kardinaal-aartsbisschop van Mechelen († 1961)
    • 1880 » Herbert Brenon, Iers filmregisseur († 1958)
    • 1882 » Alois Hitler jr., halfbroer van Adolf Hitler († 1956)
    • 1884 » Joseph Rock, Amerikaans-Oostenrijks antropoloog, botanicus, filmer, fotograaf, linguïst, ontdekkingsreiziger en auteur († 1962)
    • 1887 » Sophie Tucker, Amerikaans entertainer († 1966)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Feijtel

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Feijtel.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Feijtel.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Feijtel (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Frans Feijtel, Heinkenszand, "Stamboom Feijtel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-feijtel/I983.php : benaderd 9 januari 2026), "Maria Feijtel (1770-1846)".