Stamboom familie De Kleine » Berendina van Gelderen (1879-1940)

Persoonlijke gegevens Berendina van Gelderen 


Gezin van Berendina van Gelderen

Zij is getrouwd met Jacobus Oudshoorn.

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1915 te Schoonhoven, zij was toen 36 jaar oud.


Notities over Berendina van Gelderen

Genlias
--------
Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Streekarchief Midden-Holland
Algemeen Gemeente: Schoonhoven
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 6
Datum: 05-05-1915
Bruidegom Jacobus Oudshoorn
Leeftijd: 29
Geboorteplaats: Bergambacht
Bruid Berendina van Gelderen
Leeftijd: 36
Vader bruidegom Jacobus Oudshoorn
Moeder bruidegom Cornelia Romijn
Vader bruid Wouter Cornelis van Gelderen
Moeder bruid Anna Stellaard
Nadere informatie Weduwnaar van Anna Maria Wendels

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berendina van Gelderen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 februari 1879 lag rond de 7,3 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 17 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
    • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
    • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
    • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
    • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
    • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
  • De temperatuur op 19 maart 1940 lag tussen 4,8 °C en 13,4 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 3,3 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 15 april » De Geallieerden beginnen hun aanval op de Noorse stad Narvik.
    • 17 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitsland bezet Brussel.
    • 20 mei » In Auschwitz wordt een concentratiekamp ingericht.
    • 13 augustus » Begin Operatie Adelaar tijdens de Slag om Engeland.
    • 11 september » Oprichting Nederlandsche SS.
    • 7 december » Diergaarde Blijdorp in Rotterdam wordt officieel geopend.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Gelderen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
André de Kleine, "Stamboom familie De Kleine", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-familie-de-kleine/I74686.php : benaderd 5 augustus 2025), "Berendina van Gelderen (1879-1940)".