Zij is getrouwd met Bernhard I Van Haldensleben.
Zij zijn getrouwd.
Kind(eren):
geboren 956 te Kiev overleden 15 7 1015 te Berestova begraven in de kerk van de tienden in Kiev kind ouder(s)
De moeder vn NN is een onbekende bijvrouw.
Prins van Novgorod 969-977, 979-988. Grootvorst van Kiev 980-1015. Prins van Rostov 1010-1015.
Vladimir is de Russische versie van Valdemar.
972 Als onechte zoon deelt hij niet mee bij de verdeling van het koninkrijk na de dood van zijn vader. Wel wordt hij naar Novgorod gestuurd om het bestuur van deze opstandige stad op zich te nemen.
979 Als de burgeroorlog tussen zijn halfbroers is beslist en Jaropolk heeft gewonnen, vlucht Vladimir naar Zweden.
980 verzamelt een leger waarmee hij in Rusland binnen valt. Hij vraagt bij Polotsk aan Jaropolks verloofde Rogneda (Ragnhild) om met hem te trouwen. Ze weigert en Vladmir verovert Polotsk, doodt haar vader Rogvolod (Rahnvald) en trouwt alsnog met haar. Na de verovering van Smolensk kan hij eenvoudig in 980 nog Kiev binnentrekken. Jaropolk vlucht en wordt vervolgens door een list vermoord: Vladimir had hem verdesonderhandelingen aangeboden maar onderweg werd Jaropolk al gedood.
981-988 voert hij met veel succes oorlog tegen alle omliggende volken en vestigt zijn heerschappij van de Oostzee tot de Zwarte Zee, van Polen tot de Wolga.
987 verovert hij zelfs Chersonesos (bij Sebastopol) op de Krim, een oude Griekse kolonie die dan al 1500 jaar oud is en deel uitmaakt van het Byzantijnse rijk. De politieke verwikkelingen zijn ingewikkeld maar uiteindelijk krijgen de Byzantijnen vrije aftocht, steunt Vladimir met 6000 Basilseus II in zijn binnenlandse conflicten, wordt Vladimir gedoopt en trouwt hij met Basileus’ zuster Anna. Terug in Kiev verstoot hij al zijn 800 vrouwen en bijvrouwen en moet de hele bevolking zich collectief laten dopen (er zouden rond die tijd overigens al veel christenen in Kiev zijn). Vladimir was voor die tijd een overtuigde heiden die zelfs een aantal christenen om hun geloof had laten doden. Volgens de legende had Vladimir al besloten dat zijn volk een moderne godsdienst moest krijgen en afgezanten gestuurd naar Duitsland, Byzantium, de Khazaren (een Turks volk met een groot rijk ten noorden van de Kaukasus, waarhet jodendom de staatsgodsdienst was) en de Wolga-Bulgaren (islam). Nog steeds volgens de legende viel de islam af vanwege het verbod op alcohol en varkensvlees, de joodse godsdienst omdat het verlies van Jeruzalem bewees dat ze de gunst van God hadden verspeeld, de westerse kerk omdat de kerken er maar armoedig uitzien, en dus bleef de Griekse kerk over met zijn pracht en praal en indrukwekkende rituelen waardoor de afgezanten niet meer wisten of ze in de hemel of op aarde waren. Praktische afwegingen zullen een grotere rol hebben gespeeld zoals de formele macht van de vorst en de politieke mogelijkheden naar Byzatium. Vladimir bouwt kerken, scholen en ziekenhuizen.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Vladimirovna Van Kiev | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bernhard I Van Haldensleben | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.