Stamboom Eykens » Lodewijk Ii ' De Duitser' Van Beieren

Persoonlijke gegevens Lodewijk Ii ' De Duitser' Van Beieren 


Gezin van Lodewijk Ii ' De Duitser' Van Beieren


Notities over Lodewijk Ii ' De Duitser' Van Beieren

In 867 staat Lothar II de Elzas af aan Lodewijk II 'de Duitser', om zijn gunst met betrekking tot de erfopvolging van zijn zoon Hugo (II) te verwerven. Hugo (II) mag zich dan hertog van Elzas noemen, maar hij is ondergeschikt aan Lodewijk II. Hugo (II) van Elzas is zo de opvolger van overgrootvader hertog Hugo (I) van Elzas In een laatste poging paus Hadrian II gunstig te stemmen reist Lothar II in 869 naar Rome. Het resultaat is dat Lothar II mag scheiden. Tot een huwelijk met Waldrada komt het echter niet, want Lothar II sterft op de terugreis in Piacenza. Uit deze huwelijksperikelen blijkt dat de kerk steeds grotere invloed op het huwelijksrecht krijgt. Alleen door de kerk goedgekeurde huwelijken zijn legaal. Overigens is de afkomst van Lothar II's illegale vrouw Waldrada een groot raadsel. Een Hollands getinte oplossing is dat zij de dochter van Radboud IV van Friesland zou zijn. Als dat zo is dan zou zij van (koninklijke) Friese bloede zijn en tevens oud-tante van Waldger III van Teisterbant, de moordenaar van hertog Eberhard (I). Daarnaast bestaan er theorieën over een afkomst uit het Maas-Moezelland of uit de Etichonen-familie.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lodewijk Ii ' De Duitser' Van Beieren?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Lodewijk Ii ' De Duitser' Van Beieren

Lodewijk Ii ' De Duitser' Van Beieren
????-


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Over de familienaam Van Beieren


    De publicatie Stamboom Eykens is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Eykens Marc, "Stamboom Eykens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eykens/I1266.php : benaderd 16 februari 2026), "Lodewijk Ii ' De Duitser' Van Beieren".