Stamboom Evertman » Pieternella Melis (1794-????)

Persoonlijke gegevens Pieternella Melis 

  • Zij is geboren in het jaar 1794 in Serooskerke.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 maart 2013.

Gezin van Pieternella Melis

Zij is getrouwd met Jan Knuijt.

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1815 te Serooskerke, zij was toen 21 jaar oud.

Huwelijk Jan Knuijt en Pieternella Melis, 26-05-1815
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

26-05-1815
Aktenummer:

4
Huwelijksdatum:

26-05-1815
Huwelijksplaats:

Serooskerke (Walcheren)
Bruidegom:

Jan Knuijt
Geboorteplaats: Serooskerke (W)
Leeftijd: 31
Beroep: Boereknegt
Bruid:

Pieternella Melis
Geboorteplaats: Serooskerke (W)
Leeftijd: 21
Beroep: Dienstmaagd
Vader bruidegom:

Jan Knuijt
Beroep: Landman
Moeder bruidegom:

Martina de Poorte
Vader bruid:

Melis Cornelisse Melis
Moeder bruid:

Tannetje Pieterse
Beroep: Arbeidster
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Serooskerke (Walcheren)
Inventarisnummer:

SKW-H-1815

Kind(eren):

  1. Jan Knuijt  1822-????
  2. Melis Knuijt  1823-1865 
  3. Jacob Knuijt  1832-1903


Notities over Pieternella Melis

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.110
Gemeente: Serooskerke (W)
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 4
Datum: 26-05-1815
Bruidegom Jan Knuijt
Leeftijd: 31
Geboorteplaats: Serooskerke (W)
Bruid Pieternella Melis
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Serooskerke (W)
Vader bruidegom Jan Knuijt
Moeder bruidegom Martina de Poorte
Vader bruid Melis Cornelisse Melis
Moeder bruid Tannetje Pieterse

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieternella Melis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Pieternella Melis

Pieternella Melis
1794-????

1815

Jan Knuijt
1784-1839

Jan Knuijt
1822-????
Melis Knuijt
1823-1865
Jacob Knuijt
1832-1903

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 mei 1815 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
    • 26 februari » Napoleon ontsnapt van het eiland Elba waar hij verbannen was.
    • 3 maart » In Groningen wordt de studentensociëteit "Mutua Fides" geopend. Dit is de oudste studentensociëteit van Nederland, de sociëteit behorend bij het Groninger Studenten Corps 'Vindicat atque Polit'.
    • 20 maart » Napoleon keert terug in Parijs na zijn ontsnapping van Elba.
    • 16 juni » Napoleon trekt met zijn troepen de Franse noordgrens over, België in. Hij verslaat de Pruisische aanvoerder Blücher in de slag bij Ligny. Zie ook: Slag bij Waterloo. Wellington houdt in de Slag bij Quatre-Bras Franse troepen onder maarschalk Michel Ney tegen.
    • 18 juni » Slag bij Waterloo
    • 24 augustus » De eerste Nederlandse grondwet komt tot stand.

Over de familienaam Melis

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Melis.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Melis.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Melis (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I8704.php : benaderd 11 januari 2026), "Pieternella Melis (1794-????)".