Stamboom Evertman » Maria de Kraker (1767-1832)

Persoonlijke gegevens Maria de Kraker 

  • Zij is geboren in het jaar 1767 in Zaamslag.
  • Zij is overleden op 13 april 1832 in Zaamslag, zij was toen 65 jaar oud.
    Maria de Kraker
    Geslacht:
    Vrouw
    Geboorteplaats:
    Zaamslag
    Leeftijd:
    65 jaar
    Beroep:
    landbouwster
    Burgerlijke staat:
    Gehuwd

    Relatie:
    Andries Dieleman
    Beroep:
    landman

    Vader:
    Abraham de Kraker

    Moeder:
    Francoise Saaman

    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    vrijdag 13 april 1832
    Gebeurtenisplaats:
    Zaamslag

    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
    Plaats instelling:
    Middelburg
    Collectiegebied:
    Zeeland
    Archief:
    25
    Registratienummer:
    ZAA-O-1832
    Aktenummer:
    26
    Registratiedatum:
    13 april 1832
    Akteplaats:
    Zaamslag
    Opmerking:
    In overlijdensakte 6 juli 1846 te Hoedekenskerke wordt de moeder Francina Zaagman genoemd
  • Een kind van Abraham de Kraker en Francoise Saaman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 februari 2016.

Gezin van Maria de Kraker

Zij is getrouwd met Andries Dieleman.

Zij zijn getrouwd

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria de Kraker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria de Kraker

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria de Kraker

Maria de Kraker
1767-1832



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 april 1832 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: helder nevel dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Het nog steeds bestaande tijdschrift de Militaire Spectator wordt opgericht.
    • 12 februari » Ecuador annexeert de Galápagoseilanden.
    • 5 juni » De Belgische frank ziet het daglicht. In die tijd ging het om een zilveren muntstuk van 5 gram met 9/10 fijn metaal.
    • 2 augustus » 1300 militairen in Illinois verslaan de Sac- en Fox-indianen. Dit is het einde van de Black Hawk Oorlog.
    • 2 augustus » Blanken decimeren het aantal indianen tijdens de slag bij Bad Axe River, Wisconsin.
    • 23 november » Stichting van de Congregatie van de Zusters van Liefde van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid door pastoor Joannes Zwijsen in Tilburg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Kraker


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I62281.php : benaderd 7 februari 2026), "Maria de Kraker (1767-1832)".