Stamboom Evertman » Maria Rentmeester (1858-1934)

Persoonlijke gegevens Maria Rentmeester 

  • Zij is geboren op 10 januari 1858 in Kloetinge.
    Maria Rentmeester
    Geslacht:
    Vrouw
    Geboorteplaats:
    Kloetinge
    Geboortedatum:
    zondag 10 januari 1858

    Vader:
    Marinus Rentmeester

    Moeder:
    Adriana Daelman

    Gebeurtenis:
    Geboorte
    Datum:
    zondag 10 januari 1858
    Gebeurtenisplaats:
    Kloetinge

    Documenttype:
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling:
    Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
    Plaats instelling:
    Middelburg
    Collectiegebied:
    Zeeland
    Archief:
    25
    Registratienummer:
    KLO-G-1858
    Aktenummer:
    2
    Registratiedatum:
    11 januari 1858
    Akteplaats:
    Kloetinge
    Collectie:
    Kloetinge geboorteakten burgerlijke stand
  • Zij is overleden op 14 juli 1934 in Krabbendijke, zij was toen 76 jaar oud.
    Maria Rentmeester
    Geslacht:
    Vrouw
    Geboorteplaats:
    Kloetinge
    Leeftijd:
    76 jaar
    Beroep:
    zonder
    Burgerlijke staat:
    Weduwe

    Relatie:
    Wilhelmus Theuns

    Vader:
    Marinus Rentmeester

    Moeder:
    Adriana Doelman

    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    zaterdag 14 juli 1934
    Gebeurtenisplaats:
    Krabbendijke

    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
    Plaats instelling:
    Middelburg
    Collectiegebied:
    Zeeland
    Archief:
    25
    Registratienummer:
    KRA-O-1934
    Aktenummer:
    14
    Registratiedatum:
    14 juli 1934
    Akteplaats:
    Krabbendijke
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 november 2015.

Gezin van Maria Rentmeester

Zij is getrouwd met Jakob Verzeeuw.

Zij zijn getrouwd op 12 juli 1877 te Kloetinge, zij was toen 19 jaar oud.

Jakob Verseeuw
Geboorteplaats:
Baarland
Leeftijd:
38
Beroep:
boerenknecht

Vader van de bruidegom:
Andries Verseeuw
Beroep:
arbeider

Moeder van de bruidegom:
Maria Kleinputte
Beroep:
Arbeidster

Bruid:
Maria Rentmeester
Geboorteplaats:
Kloetinge
Leeftijd:
19
Beroep:
Arbeidster

Vader van de bruid:
Marinus Rentmeester
Beroep:
arbeider

Moeder van de bruid:
Adriana Daelman
Beroep:
Arbeidster

Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
donderdag 12 juli 1877
Gebeurtenisplaats:
Kloetinge

Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
Plaats instelling:
Middelburg
Collectiegebied:
Zeeland
Archief:
25
Registratienummer:
KLO-H-1877
Aktenummer:
5
Registratiedatum:
12 juli 1877
Akteplaats:
Kloetinge
Collectie:
Kloetinge huwelijksakten burgerlijke stand

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Rentmeester?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 januari 1858 lag rond de 3,2 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
    • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
    • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
    • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
    • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
    • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
  • De temperatuur op 14 juli 1934 lag tussen 12,4 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 16,5 °C. Er was 3,5 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 3,2 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Het eerste kassucces van de Nederlandse geluidsfilm, 'De Jantjes' gaat in première.
    • 14 maart » Eugene Cernan, Amerikaans astronaut, laatste mens op de maan († 2017)
    • 13 april » Uitgifte van het eerste nummer van het damestijdschrift Libelle.
    • 1 mei » Pernis en Hoogvliet gaan op in de gemeente Rotterdam.
    • 30 juni » Nacht van de Lange Messen: Hitler schakelt alle oppositie binnen zijn eigen partij uit.
    • 19 september » Bruno Hauptmann wordt gearresteerd voor de moord op de zoon van Charles Lindbergh.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rentmeester


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I61645.php : benaderd 27 januari 2026), "Maria Rentmeester (1858-1934)".