Stamboom Evertman » Geesje Broer (1821-1885)

Persoonlijke gegevens Geesje Broer 

  • Zij is geboren in het jaar 1821 in Giethoorn.
  • Zij is overleden op 9 maart 1885 in Giethoorn, zij was toen 64 jaar oud.
    Geesje Broer
    Geslacht:
    Vrouw
    Geboorteplaats:
    Giethoorn
    Leeftijd:
    64

    Relatie:
    Klaas Wind
    Relatiesoort:
    Partner

    Vader:
    Wiegcher Gerrits Broer

    Moeder:
    Jantje Hendriks Ruiter

    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    maandag 9 maart 1885
    Gebeurtenisplaats:
    Giethoorn

    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Historisch Centrum OverijsselHistorisch Centrum Overijssel
    Plaats instelling:
    Zwolle
    Collectiegebied:
    Overijssel
    Archief:
    0123
    Registratienummer:
    4610
    Aktenummer:
    14
    Registratiedatum:
    9 maart 1885
    Akteplaats:
    Giethoorn
  • Een kind van Wiegger Gerrits Broer en Jantje Hendriks Ruiter
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 15 september 2015.

Gezin van Geesje Broer

Zij is getrouwd met Klaas Wind.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1844 te Giethoorn, zij was toen 23 jaar oud.

Klaas Wind
Geboorteplaats:
Giethoorn
Leeftijd:
30
Beroep:
turfmaker

Vader bruidegom:
Hendrik Jans Wind
Beroep:
veehouder

Moeder bruidegom:
Lummigje Jacobs Loek

Bruid:
Geesje Broer
Geboorteplaats:
Giethoorn
Leeftijd:
23

Vader bruid:
Wiegcher Gerrits Broer

Moeder bruid:
Jantje Hendriks Ruiter

Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
zaterdag 27 april 1844
Gebeurtenisplaats:
Giethoorn

Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Historisch Centrum OverijsselHistorisch Centrum Overijssel
Plaats instelling:
Zwolle
Collectiegebied:
Overijssel
Archief:
0123
Registratienummer:
4475
Aktenummer:
5
Registratiedatum:
27 april 1844
Akteplaats:
Giethoorn

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geesje Broer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geesje Broer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geesje Broer

Geesje Broer
1821-1885

1844

Klaas Wind
1814-1890


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 april 1844 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Umberto I, koning van Italië († 1900)
    • 23 mei » Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
    • 15 juni » Aan Charles Goodyear wordt een octrooi verleend voor het vulkaniseren van rubber.
    • 25 augustus » Oprichting van de Congregatie van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid (Fraters van Tilburg) door Joannes Zwijsen, coadjutor-apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch.
    • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
    • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").
  • De temperatuur op 9 maart 1885 lag rond de 5,2 °C. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noorden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 52%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
    • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Broer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Broer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Broer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Broer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I60955.php : benaderd 16 januari 2026), "Geesje Broer (1821-1885)".