Stamboom Evertman » Aaltje Tensze (1775-1842)

Persoonlijke gegevens Aaltje Tensze 

  • Zij is geboren in het jaar 1775 in Andijk.
  • Zij is overleden op 5 november 1842 in Hoogwoud, zij was toen 67 jaar oud.
    Aaltje Tensen
    Relatiesoort:
    Overledene
    Geslacht:
    Vrouw
    Geboorteplaats:
    Andijk
    Leeftijd:
    67

    Vader:
    Pieter Tensen
    Relatiesoort:
    Vader
    Geslacht:
    Man

    Moeder:
    Cornelisje Gerrits
    Relatiesoort:
    Moeder
    Geslacht:
    Vrouw

    Relatie:
    Jacob Vel
    Relatiesoort:
    Echtgenote

    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    zaterdag 5 november 1842
    Gebeurtenisplaats:
    Hoogwoud

    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands Archief
    Plaats instelling:
    Haarlem
    Collectiegebied:
    Noord-Holland
    Aktenummer:
    28
    Registratiedatum:
    5 november 1842
    Akteplaats:
    Hoogwoud
    Opmerking:
    Eerder weduwe van Simon Bakker.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 juli 2014.

Gezin van Aaltje Tensze

Zij is getrouwd met Jacob Vel.

Zij zijn getrouwd op 24 februari 1828 te Hoogwoud, zij was toen 53 jaar oud.

Jacob Vel
Relatiesoort:
Bruidegom
Geslacht:
Man
Geboorteplaats:
Aartswoud
Beroep:
boerenstand

Vader bruidegom:
Klaas Vel
Geslacht:
Man

Moeder bruidegom:
Geertje Egmond
Geslacht:
Vrouw

Bruid:
Aaltje Tensze
Relatiesoort:
Bruid
Geslacht:
Vrouw
Geboorteplaats:
Andijk
Beroep:
boerin

Vader bruid:
Pieter Willemsz Tensze
Geslacht:
Man

Moeder bruid:
Corneliszie Gerrits
Geslacht:
Vrouw

Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
zondag 24 februari 1828
Gebeurtenisplaats:
Hoogwoud

Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands Archief
Plaats instelling:
Haarlem
Collectiegebied:
Noord-Holland
Aktenummer:
3
Registratiedatum:
24 februari 1828
Akteplaats:
Hoogwoud
Aktesoort:
H
Opmerking:
weduwnaar van Antje Kant weduwe van Simon Bakker

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aaltje Tensze?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 november 1842 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1842: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Oprichting in Delft van de Koninklijke Akademie ter opleiding van burgerlijke ingenieurs zoo voor 's lands dienst als voor de nijverheid en van kweekelingen voor den handel, de latere Technische Universiteit Delft.
    • 30 maart » Een verdoving met ether wordt voor de eerste keer gebruikt in een operatie door Amerikaans arts Crawford Long.
    • 17 april » Bisschopswijding van Joannes Zwijsen, coadjutor van de Apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch, in de Sint-Dionysiuskerk te Tilburg.
    • 29 augustus » Het Verdrag van Nanking tussen het Verenigd Koninkrijk en het Qingkeizerrijk maakt een einde aan de Eerste Opiumoorlog.
    • 12 september » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname tot Apostolisch vicariaat.
    • 8 oktober » Huwelijk van erfgroothertog Karel Alexander van Saksen-Weimar-Eisenach en prinses Sophie der Nederlanden in Den Haag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tensze

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tensze.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tensze.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tensze (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I56599.php : benaderd 30 januari 2026), "Aaltje Tensze (1775-1842)".