Stamboom Evertman » Frans Schultz (1834-1905)

Persoonlijke gegevens Frans Schultz 

  • Hij is geboren op 19 augustus 1834 in Rotterdam.
    Frans Schultz

    Vader:
    George Fredrik Schultz
    Geslacht:
    Man

    Moeder:
    Helena de Werner
    Geslacht:
    Vrouw

    Gebeurtenis:
    Geboorte
    Datum:
    dinsdag 19 augustus 1834

    Documenttype:
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling:
    Stadsarchief RotterdamStadsarchief Rotterdam
    Plaats instelling:
    Rotterdam
    Collectiegebied:
    Zuid-Holland
    Pagina:
    b030
    Registratiedatum:
    1834
    Akteplaats:
    Rotterdam
    Opmerking:
    akte nr. 1659
  • Hij is overleden op 12 februari 1905 in Rotterdam, hij was toen 70 jaar oud.
    Frans Schultz
    Geboorteplaats:
    Rotterdam
    Leeftijd:
    70 jaar

    Vader:
    George Fredrik Schultz

    Moeder:
    Helena de Wever

    Partner:
    Wandrina Maria van Cranenburgh

    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    zondag 12 februari 1905

    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Stadsarchief RotterdamStadsarchief Rotterdam
    Plaats instelling:
    Rotterdam
    Collectiegebied:
    Zuid-Holland
    Pagina:
    a069v
    Registratiedatum:
    1905
    Akteplaats:
    Rotterdam
    Opmerking:
    akte nr. 811; eerder weduwnaar van Maria Pieternella van der Weel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 januari 2016.

Gezin van Frans Schultz

Hij is getrouwd met Maria Pieternella van der Weel.

Zij zijn getrouwd op 22 februari 1865 te Middelburg, hij was toen 30 jaar oud.

Huwelijk Frans Schultz en Maria Pieternella van der Weel, 22-02-1865
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

22-02-1865
Aktenummer:

12
Huwelijksdatum:

22-02-1865
Huwelijksplaats:

Middelburg
Bruidegom:

Frans Schultz
Geboorteplaats: Rotterdam
Leeftijd: 30
Beroep: Zonder
Bruid:

Maria Pieternella van der Weel
Geboorteplaats: Middelburg
Leeftijd: 23
Beroep: Dienstbode
Vader bruidegom:

George Fredrick Schultz
Moeder bruidegom:

Helena de Werver
Vader bruid:

Adriaan Anthonie van der Weel
Beroep: Zonder
Moeder bruid:

Catharina Frederika Schoppens
Beroep: Zonder
Opmerkingen:

Erk. kind: Helena Catharina Francina, geb. 10-11-1864 te Middelburg.
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Middelburg
Inventarisnummer:

MDB-H-1865
Vindplaats:

Zeeuws Archief

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Frans Schultz?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 augustus 1834 lag rond de 22,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: half bewolkt nevel onweer. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1834: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Duitse Zollverein treedt in werking. Deze economische vereniging is de eerste aanzet tot de Duitse eenheid.
    • 27 mei » Heroprichting van het Bisdom Brugge in België, dat eerder bestond van 1559-1801.
    • 14 juni » Isaac Fischer, Jr. verkrijgt vier patenten voor schuurpapier.
    • 14 oktober » Onder leiding van Hendrik de Cock scheiden de Gereformeerden zich af van de Hervormde Kerk.
    • 27 november » Uitvinding van de elektromotor, door Thomas Davenport.
    • 3 december » Oprichting van het Bisdom Ceylon.
  • De temperatuur op 12 februari 1905 lag tussen -2,8 °C en 2,5 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
    • 11 februari » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië.
    • 12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
    • 22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
    • 1 juni » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Sporting Gijón.
    • 27 juni » Er breekt muiterij uit op het Russische oorlogsschip Potemkin.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schultz

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schultz.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schultz.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schultz (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I56249.php : benaderd 24 januari 2026), "Frans Schultz (1834-1905)".