Stamboom Evertman » Lena Pieterse Vos (1793-1829)

Persoonlijke gegevens Lena Pieterse Vos 

  • Zij is geboren op 5 januari 1793 in Wissenkerke.
  • Zij is overleden op 16 april 1829 in Wissenkerke, zij was toen 36 jaar oud.
    Overlijden Lena de Vos, 16-4-1829
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    39
    Aktedatum:

    1829
    Gemeente:

    Wissenkerke
    Overlijdensdatum:

    16-4-1829
    Overlijdensplaats:

    Wissenkerke
    Overledene:

    Lena de Vos
    Geboorteplaats: Wissenkerke
    Geslacht: Vrouwelijk
    Burgerlijke staat: Gehuwd
    Leeftijd: 36 jaar
    Beroep: Arbeidster
    Partner:

    Jan Breas
    Beroep: Dijkwerker
    Vader:

    N N
    Moeder:

    N N
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    WKN-O-1829
    Opmerkingen:

    Geboren 05-01-1793.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 oktober 2013.

Gezin van Lena Pieterse Vos

Zij is getrouwd met Jan Breas.

Zij zijn getrouwd op 8 september 1815 te Wissenkerke, zij was toen 22 jaar oud.

Huwelijk Jan Breas en Lena Pieterse de Vos, 08-09-1815
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

08-09-1815
Aktenummer:

7
Huwelijksdatum:

08-09-1815
Huwelijksplaats:

Wissenkerke
Bruidegom:

Jan Breas
Geboorteplaats: Colijnsplaat
Leeftijd: 24
Beroep: Arbeider
Bruid:

Lena Pieterse de Vos
Geboorteplaats: Wissenkerke (NB)
Leeftijd: 22
Beroep: Arbeidster
Vader bruidegom:

Bartel Breas
Moeder bruidegom:

Cornelia van der Weele
Vader bruid:

Pieter L. de Vos
Beroep: Arbeider
Moeder bruid:

Pieternella M. Boot
Beroep: Arbeidster
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Wissenkerke
Inventarisnummer:

WKN-H-1815

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lena Pieterse Vos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 januari 1793 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1793: Bron: Wikipedia
    • 21 januari » Pruisen en Rusland verdelen Polen.
    • 1 februari » Frankrijk start een oorlog met het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
    • 4 maart » George Washington wordt beëdigd voor een tweede termijn als 1e president van de Verenigde Staten.
    • 2 juni » De jakobijnen grijpen de macht in Frankrijk en zetten de girondijnen af. Begin van het Schrikbewind.
    • 10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
    • 9 december » In New York komt American Minerva uit, het eerste dagblad. Het is opgericht door Noah Webster.
  • De temperatuur op 16 april 1829 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: helder winderig half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1829: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd als 7e president van de Verenigde Staten.
    • 31 maart » Kardinaal Francesco Saverio Castiglioni wordt gekozen tot Paus Pius VIII.
    • 10 juni » Eerste Boat Race tussen de universiteiten van Oxford en Cambridge.
    • 29 september » Londens georganiseerde politiekorps gaat aan de slag. Zij worden later bekend als Scotland Yard.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Vos

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vos.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vos.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vos (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I55235.php : benaderd 21 januari 2026), "Lena Pieterse Vos (1793-1829)".