Stamboom Evertman » Jacobus van Heulen (1838-????)

Persoonlijke gegevens Jacobus van Heulen 

  • Hij is geboren op 16 april 1838 in Middelburg.
    Jacobus van Heulen

    Geborene op maandag 16 april 1838 Middelburg

    Aktedatum : 17-04-1838, aktenummer (document number) : 195
    Geboren te (born in) : Middelburg, op (on) 16-04-1838
    Jacobus van Heulen
    Zoon van :
    Vader (father) : Jacobus Jan van Heulen
    Leeftijd (age) : 44
    Beroep (occupation) : metselaar
    Moeder (mother) : Johanna Zegers
    Adres: wijk B, nummer 15
    Jacobus van Heulen
  • Een kind van Jacobus Jan van Heulen en Johanna Zegers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 februari 2016.

Gezin van Jacobus van Heulen

Hij is getrouwd met Jakomina Maria van Schaik.

Zij zijn getrouwd op 3 oktober 1877 te Middelburg, hij was toen 39 jaar oud.

Bruidegom op woensdag 3 oktober 1877 Middelburg
Gemeente : Middelburg
Aktenummer (number) : 109
Aktedatum (date) : 03-10-1877
BRUIDEGOM : Jacobus van Heulen
Leeftijd (age) : 39 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Middelburg
Beroep (occupation) : Koopman
BRUID : Jakomina Maria van Schaik
Leeftijd (age) : 38 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Colijnsplaat
Beroep (occupation) : Winkelierster
VADER BRUIDEGOM (father bridegroom) : Jacobus van Heulen
MOEDER BRUIDEGOM (mother bridegroom) : Johanna Zegers
VADER BRUID (father bride) : Jacobus van Schaik
MOEDER BRUID (mother bride) : Pieternella Maria de Meijer
Beroep (occupation) : Zonder
Opmerking (note) : Huw. door echtsch. ontb. 31-12-1884. Bij vonnis Arr. rechtb. Middelburg.

Het echtpaar is gescheiden 31 december 1884 te Middelburg.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus van Heulen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus van Heulen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus van Heulen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 april 1838 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt bui hagel winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
  • De temperatuur op 3 oktober 1877 lag rond de 13,1 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Emile Berliner vindt de microfoon uit.
    • 4 maart » Pjotr Iljitsj Tsjaikovski's ballet Zwanenmeer heeft zijn eerste uitvoering.
    • 11 augustus » Asaph Hall ontdekt twee manen van Mars, Phobos en Deimos.
    • 29 november » Thomas Edison demonstreert voor het eerst zijn fonograaf.
    • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.
    • 11 december » Het eerste deel van het Kanaal van Deurne werd opgeleverd. Het gaat om het stuk van de Noordervaart in Limburg tot aan de provinciegrens.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Heulen


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I5269.php : benaderd 17 januari 2026), "Jacobus van Heulen (1838-????)".