Stamboom Evertman » Johannis Ariens (1796-1869)

Persoonlijke gegevens Johannis Ariens 

  • Hij is geboren in het jaar 1796 in Oeffelt.
  • Hij is overleden op 6 november 1869 in Zeddam, hij was toen 73 jaar oud.
    Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 6211
    Gemeente: Bergh
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 145
    Aangiftedatum: 08-11-1869
    Overledene Joannes Ariens
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 06-11-1869
    Overlijdensplaats: Zeddam (Bergh)
    Vader Martinus Ariens
    Moeder Adriana de Laat
    Partner Helena Berndsen
    Relatie: echtgenote
    Nadere informatie dooppl: Oeffeld; oud 72 jaar; wed.v. Johanna te Boekhorst; wed.v. Petronella te Boekhorst; beroep overl.: zonder beroep; beroep vader: geen beroep vermeld; beroep moeder: geen beroep vermeld
  • Een kind van Martinus Ariens en Adriana de Laat
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 mei 2012.

Gezin van Johannis Ariens

Hij is getrouwd met Joanna te Boeckhorst.

Zij zijn getrouwd op 21 januari 1826 te Bergh, hij was toen 30 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief
Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 6256
Gemeente: Bergh
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 2
Datum: 21-01-1826
Bruidegom Joannis Ariens
Leeftijd: 30
Geboorteplaats: Oeffelt
Bruid Joanna te Boeckhorst
Leeftijd: 27
Geboorteplaats: Zeddam
Vader bruidegom Martinus Ariens
Moeder bruidegom Adriana de Laat
Vader bruid Andreas te Boeckhorst
Moeder bruid Hendrina Albers
Nadere informatie beroep bg.: hoefsmid; beroep bruid: eigen werk doende; beroep vader bg.: eigen werk doende; beroep moeder bg.: eigen werk doende; beroep vader bd.: hoefsmid; beroep moeder bd.: geen beroep vermeld

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannis Ariens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannis Ariens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannis Ariens

Johannis Ariens
1796-1869

1826

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 januari 1826 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken mistig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.
  • De temperatuur op 6 november 1869 lag rond de 4,6 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ariens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ariens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ariens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ariens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I52288.php : benaderd 13 januari 2026), "Johannis Ariens (1796-1869)".