Stamboom Evertman » Marinis Swemer (1801-????)

Persoonlijke gegevens Marinis Swemer 

  • Hij is geboren in het jaar 1801 in Schore.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 april 2012.

Gezin van Marinis Swemer

Hij is getrouwd met Maria Veele.

Zij zijn getrouwd op 6 mei 1824 te s Gravenpolder, hij was toen 23 jaar oud.

Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.38
Gemeente: 's-Gravenpolder
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 2
Datum: 06-05-1824
Bruidegom Marinis Swemer
Leeftijd: 23
Geboorteplaats: Schore
Bruid Maria Veele
Leeftijd: 33
Geboorteplaats: Kapelle
Vader bruidegom Johannes Swemer
Moeder bruidegom Jozina Kole
Vader bruid Krijn Veele
Moeder bruid Geertruid de Wagter
Nadere informatie Erk. kind: Jozina, ingeschr. BS 02-03-1823 te 's-Gravenpolder.

Kind(eren):

  1. Jozina Swemer  1823-1833
  2. Krinna Swemer  1827-1833
  3. Johanna Swemer  1827-1829
  4. Geertruit Swemer  1828-1829

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marinis Swemer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Marinis Swemer

Marinis Swemer
1801-????

1824

Maria Veele
1791-1849

Jozina Swemer
1823-1833
Krinna Swemer
1827-1833

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 mei 1824 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken mist en dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » Eerste Birma-oorlog: Het Verenigd Koninkrijk verklaart officieel de oorlog aan Birma.
    • 25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
    • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
    • 20 mei » Karel X wordt koning van Frankrijk.
    • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
    • 9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.

Over de familienaam Swemer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Swemer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Swemer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Swemer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I51901.php : benaderd 28 januari 2026), "Marinis Swemer (1801-????)".