Stamboom Evertman » Gerradus Joannes Evertman (1751-1832)

Persoonlijke gegevens Gerradus Joannes Evertman 

  • Hij is geboren op 15 februari 1751 in Rossum.
    15-2-1751rossum
    baptizatus est Gerardus Joannes cujus pater Joannes Evertman in de Lutte mater Euphemia
    Bours suscepit Hermann[u]s Roosink
  • Hij is overleden op 16 mei 1832 in Losser, hij was toen 81 jaar oud.
  • Een kind van Joannes Evertman en Euphemia Phenne Boers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 maart 2016.

Gezin van Gerradus Joannes Evertman

Hij is getrouwd met Berendina Kruissel.

Zij zijn getrouwd op 7 juni 1784 te Weerselo, hij was toen 33 jaar oud.

Weerselo
07-06-1784

Kind(eren):

  1. Joannes Evertman  1789-???? 
  2. Euphemia Evertman  1793-1860 
  3. Joannes Evertman  1797-????


Notities over Gerradus Joannes Evertman

Gerradus Joannes (Gerrit Jan) (Evertman op 't Kruissel), geboren te De Lutte,
gedoopt (RK) op 15-02-1751 te Rossum, de Lutte
(getuige(n): Hermani Roosink),
overleden op 16-05-1832 om 15.00 uur te Losser op 81-jarige leeftijd.
Genoemd "Everink". Aangevers: Johannes Everink oud 45 jaar en Hermannus Olde Kruiselt oud 29 jaar de eerste een zoon en de tweede een nabuur van overledene.
(Hij zou 86 jaar zijn geweest bij overlijden), "Ex Lutte op 't Krüssel".
Bij doop zoon Joannes Henricus genoemd "Evertman".
Bij huwelijk van zijn zoon Joannes genoemd "Everink".
Gehuwd voor de kerk op 33-jarige leeftijd op 07-06-1784 te Weerselo (RK)
met Bernardina (Dine) KRUISSEL (Krüszel), 24 jaar oud, geboren te De Lutte,
gedoopt (RK) op 21-08-1759 te Rossum
(getuige(n): Herm Kruissel en Phenne Meijerman),
overleden op 30-06-1840 om 20.00 uur te Losser op 80-jarige leeftijd.
Zijnde de namen harer ouders bij aangevers onbekend.
Aangevers: Johannes Everink oud 51 jaar en Lammert Wipper 67 jaar beide landslieden te Losser wijk Lutte, de eerste een zoon de tweede een nabuur van overledene.
Ook genoemd "Diene Kreussel uit Lutte".
Bij het huwelijk van haar zoon Joannes werd zij "Dina Kruissel" genoemd.
Dochter van Joannes (Jan) KRUISSEL en Joanna (Janna) MEIJERINK op KRUISSEL (Meierman).

Persoonlijke gegevens Jannes Emerink Mannelijk
Hij is geboren rond 1763.
Beroep: landbouwer.
Gezin van Jannes Emerink
Hij had een relatie met Mina Kruzel.
Kind(eren):
Eufemia Emerink ± 1793-???? Tree

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerradus Joannes Evertman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerradus Joannes Evertman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerradus Joannes Evertman


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 juni 1784 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1784: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » De Waal breekt op twee plaatsen door de dijk bij Haalderen. Het dorp wordt bijna geheel verwoest. Circa vijftien mensen verdrinken.
    • 15 september » Vincenzo Lunardi laat de eerste waterstofballon op.
    • 26 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Verenigde Staten van Amerika.
  • De temperatuur op 16 mei 1832 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Het nog steeds bestaande tijdschrift de Militaire Spectator wordt opgericht.
    • 12 mei » In het Teatro della Canobbiana, te Milaan, gaat de opera L'elisir d'amore (Het liefdeselixer) van de Italiaanse componist Gaetano Donizetti in première.
    • 5 juni » De Belgische frank ziet het daglicht. In die tijd ging het om een zilveren muntstuk van 5 gram met 9/10 fijn metaal.
    • 2 augustus » Blanken decimeren het aantal indianen tijdens de slag bij Bad Axe River, Wisconsin.
    • 15 november » Start van het beleg van Antwerpen.
    • 28 december » John Calhoun is de eerste vicepresident van de Verenigde Staten die aftreedt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Evertman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Evertman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Evertman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Evertman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I51089.php : benaderd 12 januari 2026), "Gerradus Joannes Evertman (1751-1832)".