Stamboom Evertman » Jan Stark (1875-1917)

Persoonlijke gegevens Jan Stark 

  • Hij is geboren in het jaar 1875 in Wieringerwaard.
  • Hij is overleden op 7 februari 1917 in Alkmaar, hij was toen 42 jaar oud.
    Jan Stark
    Relatiesoort:
    Overledene
    Geslacht:
    Man
    Geboorteplaats:
    Wieringerwaard
    Leeftijd:
    41

    Vader:
    Jacob Stark
    Relatiesoort:
    Vader
    Geslacht:
    Man

    Moeder:
    Grietje Kooij
    Relatiesoort:
    Moeder
    Geslacht:
    Vrouw

    Relatie:
    Catharina Wagenmaker
    Relatiesoort:
    Weduwnaar

    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    woensdag 7 februari 1917
    Gebeurtenisplaats:
    Alkmaar

    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands Archief
    Plaats instelling:
    Haarlem
    Collectiegebied:
    Noord-Holland
    Aktenummer:
    7
    Registratiedatum:
    12 februari 1917
    Akteplaats:
    Barsingerhorn
  • Een kind van Jacob Stark en Grietje Kooij
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 februari 2014.

Gezin van Jan Stark

Hij is getrouwd met Catharina Wagenmaker.

Zij zijn getrouwd op 27 mei 1898 te Barsingerhorn, hij was toen 23 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Noord-Hollands Archief
Algemeen Toegangnr: 358
Inventarisnr: 13
Gemeente: Barsingerhorn
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 13
Datum: 27-05-1898
Bruidegom Jan Stark
Leeftijd: 23
Geboorteplaats: Wieringerwaard
Bruid Catharina Wagenmaker
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Barsingerhorn
Vader bruidegom Jacob Stark
Moeder bruidegom Grietje Kooij
Vader bruid Dirk Wagenmaker
Moeder bruid Dieuwertje Peetermans
Nadere informatie beroep bg.: arbeider; beroep vader bg.: arbeider; beroep vader bd.: arbeider

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Stark?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Stark

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Stark

Jacob Stark
1842-????
Grietje Kooij
1838-????

Jan Stark
1875-1917

1898

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 mei 1898 lag rond de 11,2 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 15 februari » Het slagschip Maine wordt tot zinken gebracht in de haven van Havana. Begin van de Spaans-Amerikaanse Oorlog
    • 29 mei » Instelling van de Nobelprijs.
    • 14 juni » Thomas Edison dient een stapeltje octrooiaanvragen in voor de droogkast, de fonograaf en de mixer.
    • 10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
    • 10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 7 februari 1917 lag tussen -10,5 °C en 0,6 °C en was gemiddeld -5,9 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Het Amerikaanse leger staakt de zoektocht naar Pancho Villa.
    • 2 maart » Gedwongen aftreden van tsaar Nicolaas II van Rusland.
    • 8 maart » De VS grijpen in op Cuba als steun aan president Mario Garcia Menocal tegen opstandelingen van de liberale partij
    • 15 oktober » In Vincennes vlak buiten Parijs wordt Mata Hari door een vuurpeloton geëxecuteerd, op grond van spionage voor Duitsland.
    • 10 november » De Derde Slag om Ieper gestreden tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    • 15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Stark

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Stark.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Stark.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Stark (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I49685.php : benaderd 9 januari 2026), "Jan Stark (1875-1917)".