Stamboom Evertman » Lijsje Durge (1806-????)

Persoonlijke gegevens Lijsje Durge 

  • Zij is geboren in het jaar 1806 in Wijk aan Zee.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 februari 2013.

Gezin van Lijsje Durge

Zij is getrouwd met Jan Adamsz Kres.

Zij zijn getrouwd op 5 september 1830 te Velsen, zij was toen 24 jaar oud.

Bruidegom Jan Kres , Egmond Binnen , 32 , boerenknecht
Vader Adam Kres
Moeder Antje Diependaal
Bruid Lijsje Durge , Wijk aan Zee , 24 ,
Vader Kristiaan Durge
Moeder Grietje Korswagen
Plaats Velsen
Huwelijksdatum 05-09-1830

Jan Kres
Geboorteplaats:
Egmond-Binnen
Leeftijd:
32
Beroep:
boerenknecht
Vader bruidegom:
Adam Kres
Moeder bruidegom:
Antje Diependaal
Bruid:
Lijsje Durge
Geboorteplaats:
Wijk aan Zee
Leeftijd:
24
Vader bruid:
Kristiaan Durge
Beroep:
Werkman
Moeder bruid:
Grietje Korswagen
Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
zondag 5 september 1830
Gebeurtenisplaats:
Velsen
Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands Archief
Plaats instelling:
Haarlem
Collectiegebied:
Noord-Holland
Aktenummer:
13
Registratiedatum:
5 september 1830
Akteplaats:
Velsen

Kind(eren):

  1. Adam Kres  1831-1833

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lijsje Durge?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Lijsje Durge

Lijsje Durge
1806-????

1830
Adam Kres
1831-1833

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 september 1830 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 6 april » De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook Mormonen genoemd, wordt officieel georganiseerd.
    • 13 mei » Ecuador wordt onafhankelijk.
    • 18 mei » Het dorp Gendringen in de Achterhoek wordt door een grote brand grotendeels in de as gelegd.
    • 5 juli » Frankrijk valt Algerije binnen.
    • 31 juli » Koning Karel X van Frankrijk wordt gedwongen tot troonsafstand en vlucht naar het buitenland.
    • 25 augustus » De opvoering van de opera La muette de Portici van Daniel Auber in de Brusselse Koninklijke Muntschouwburg mondt uit in rellen: Belgische separatisten komen in opstand tegen koning Willem I.

Over de familienaam Durge

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Durge.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Durge.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Durge (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I48366.php : benaderd 16 januari 2026), "Lijsje Durge (1806-????)".