Stamboom Evertman » Jan Leendert Timmerman (1764-1829)

Persoonlijke gegevens Jan Leendert Timmerman 

  • Hij is geboren in het jaar 1764.
  • Hij is overleden op 15 mei 1829 in Ouwerkerk, hij was toen 65 jaar oud.
    OverlijdensakteOverlijden Jan Leendert Timmerman, 15-5-1829
    Soort akte:
    Overlijdensakte
    Aktenummer:
    8
    Aktedatum:
    1829
    Gemeente:
    Ouwerkerk
    Overlijdensdatum:
    15-5-1829
    Overlijdensplaats:
    Ouwerkerk
    Overledene:
    Jan Leendert Timmerman
    Geboorteplaats: Niet vermeld
    Geslacht: Mannelijk
    Burgerlijke staat: Gehuwd
    Leeftijd: 65 jaar
    Beroep: Arbeider
    Partner:
    Adriaantje van der End
    Beroep: Arbeidster
    Vader:
    N N
    Moeder:
    N N
    Toegangsnummer:
    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:
    OUW-O-1829
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 december 2013.

Gezin van Jan Leendert Timmerman

Hij is getrouwd met Adriaantje van der Endt.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Johanna Timmerman  1813-1859 
  2. Martha Timmerman  1816-1870
  3. Lena Timmerman  1817-1892
  4. Abrabam Timmerman  1819-1819
  5. Cornelia Timmerman  1819-1819
  6. Cornelia Timmerman  1820-1896


Notities over Jan Leendert Timmerman

Jan Leendertse Timmerman
Rol:
Hypotheekschuldenaar
Woonplaats:
Ouwerkerk
Jaar:
1811
Inventarisnummer:
1967
Deel:
5
Vaknummer:
233
Opmerking:
Het vaknummer verwijst naar de registers van overschrijving (akten van eigendom van onroerende goederen) en/of de registers van inschrijving (hypotheekakten op onroerende goederen). Voor nadere informatie zie: Bronnen
Vindplaats:
Zeeuws Archie

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Leendert Timmerman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Leendert Timmerman

Jan Leendert Timmerman
1764-1829



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 mei 1829 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1829: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd als 7e president van de Verenigde Staten.
    • 31 maart » Kardinaal Francesco Saverio Castiglioni wordt gekozen tot Paus Pius VIII.
    • 10 juni » Eerste Boat Race tussen de universiteiten van Oxford en Cambridge.
    • 29 september » Londens georganiseerde politiekorps gaat aan de slag. Zij worden later bekend als Scotland Yard.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Timmerman


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I47910.php : benaderd 28 januari 2026), "Jan Leendert Timmerman (1764-1829)".