Stamboom Evertman » Jesina Smelt (1841-1933)

Persoonlijke gegevens Jesina Smelt 

  • Zij is geboren op 16 april 1841 in Vriezenveen.
    Jesina Smelt
    Geslacht:
    Vrouw
    Geboortedatum:
    vrijdag 16 april 1841

    Vader:
    Johannes Smelt
    Leeftijd:
    33
    Beroep:
    Landbouwer

    Moeder:
    Berendina Hof
    Leeftijd:
    32

    Gebeurtenis:
    Geboorte
    Datum:
    vrijdag 16 april 1841
    Gebeurtenisplaats:
    Vriezenveen

    Documenttype:
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling:
    Historisch Centrum OverijsselHistorisch Centrum Overijssel
    Plaats instelling:
    Zwolle
    Collectiegebied:
    Overijssel
    Archief:
    0123
    Registratienummer:
    12643
    Aktenummer:
    22
    Registratiedatum:
    19 april 1841
    Akteplaats:
    Vriezenveen
  • Zij is overleden op 20 maart 1933 in Vriezenveen, zij was toen 91 jaar oud.
  • Een kind van Johannes Smelt en Berendina Hof
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 juli 2014.

Gezin van Jesina Smelt

Zij is getrouwd met Albartus Dekker.

Zij zijn getrouwd op 29 maart 1862 te Vriezenveen, zij was toen 20 jaar oud.

Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 12679
Gemeente: Vriezenveen
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 6
Datum: 29-03-1862
Bruidegom Albartus Dekker
Leeftijd: 23
Geboorteplaats: Vriezenveen
Bruid Jesina Smelt
Leeftijd: 20
Geboorteplaats: Vriezenveen
Vader bruidegom Jan Dekker
Moeder bruidegom Hendrika Smit
Vader bruid Johannes Smelt
Moeder bruid Berendina Hoff
Nadere informatie beroep Bg.: turfschipper; beroep Bd.: huiswerkster; beroep vader Bg.: turfschipper; beroep vader Bd.: landbouwer; beroep moeder Bd.: landbouwster
Burgerlijke stand - Overlijden
Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 12847
Gemeente: Vriezenveen
Soort akte: overlijdensakte
Aktenummer: 43
Aangiftedatum: 23-06-1902
Overledene Albartus Dekker
Geslacht: M
Overlijdensdatum: 21-06-1902
Leeftijd: 63
Overlijdensplaats: Vriezenveen
Vader Jan Dekker
Moeder Hendrika Smit
Partner Jesina Smelt
Relatie: echtgenoot
Nadere informatie molenaar; geboren te Vriezenveen
Burgerlijke stand - Overlijden
Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 12852
Gemeente: Vriezenveen
Soort akte: overlijdensakte
Aktenummer: 31
Aangiftedatum: 20-03-1933
Overledene Jesina Smelt
Geslacht: V
Overlijdensdatum: 20-03-1933
Leeftijd: 91
Overlijdensplaats: Vriezenveen
Vader Johannes Smelt
Moeder Berendina Hoff
Partner Albartus Dekker
Relatie: weduwe
Nadere informatie geboren te Vriezenveen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jesina Smelt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jesina Smelt

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jesina Smelt

Berendina Hof
1809-1865

Jesina Smelt
1841-1933

1862

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1841: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 20 januari » Hongkong wordt door de Britten bezet.
    • 26 januari » Het Verenigd Koninkrijk bezet Hongkong.
    • 4 maart » William Henry Harrison wordt beëdigd als 9e president van de Verenigde Staten
    • 14 juni » Oprichting van het eerste parlement van Canada.
    • 30 augustus » Sir Robert Peel volgt William Lamb op als premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 2 oktober » Florestan I volgt zijn overleden broer Honorius V op als vorst van Monaco.
  • De temperatuur op 29 maart 1862 lag rond de 10,0 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
    • 5 mei » Slag bij Puebla, Mexico verslaat de Fransen. Deze overwinning wordt elk jaar gevierd onder de naam Cinco de mayo.
    • 1 juli » Huwelijk van prins Lodewijk van Hessen-Darmstadt en prinses Alice van het Verenigd Koninkrijk op het eiland Wight.
    • 23 oktober » Troonsafstand van koning Otto I van Griekenland
    • 26 november » Lewis Carroll (Charles Dodgson) stuurt het manuscript van Alice's Adventures in Wonderland naar de tien jaar oude Alice Liddell.
    • 13 december » De Geconfedereerde Staten winnen de Slag bij Fredericksburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
  • De temperatuur op 20 maart 1933 lag tussen -0,7 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 4,5 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 23 januari » De Afsluitdijk, die de Zuiderzee afsluit van de Noordzee, is klaar en wordt beperkt opengesteld voor betalend verkeer.
    • 10 februari » Een voltreffer van een Dornier vliegboot maakt in Straat Soenda een eind aan een vijfdaagse muiterij op de Nederlandse kruiser De Zeven Provinciën.
    • 15 februari » President Franklin Roosevelt ontsnapt ternauwernood aan een moordaanslag.
    • 22 maart » President Roosevelt gelast een eind te maken aan de (mislukte) drooglegging in de Verenigde Staten.
    • 7 augustus » Begin van de Genocide van Simele. Het Irakese leger vernietigt, onder toezicht van de Britten, tientallen Assyrische dorpen en vermoordt daarbij duizenden Assyriërs.
    • 10 september » Opening van de Waaslandtunnel, de oudste voertuigentunnel onder de Schelde in Antwerpen, bijgewoond door koning Albert I en koningin Elisabeth.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Smelt

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Smelt.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Smelt.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Smelt (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I47785.php : benaderd 23 januari 2026), "Jesina Smelt (1841-1933)".