Stamboom Evertman » Marinus Goossen (1778-1842)

Persoonlijke gegevens Marinus Goossen 

  • Hij is geboren op 22 november 1778 in Axel.
  • Hij is overleden op 22 juli 1842 in Zaamslag, hij was toen 63 jaar oud.
    Marinus Goossen

    Overledene op vrijdag 22 juli 1842 Zaamslag

    Aktejaar (year) : 1842
    Aktenummer (number) : 35
    Overleden op (died on) : 22-7-1842
    Overleden te (died in) : Zaamslag
    Marinus Goossen
    Leeftijd bij overlijden (age) : 63 jaar
    Geslacht (gender) : mannelijk
    Burgerlijke staat (marital status) : gehuwd
    Beroep (occupation) : landbouwer
    Geboorteplaats (place of birth) : Axel
    PARTNER : Jacoba Vinke
    Beroep (occupation) : landbouwster
    VADER (father) : Gillis Goossen
    MOEDER (mother) : Sara van Alten
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 augustus 2011.

Gezin van Marinus Goossen

Hij is getrouwd met Jacoba Vinke.

Zij zijn getrouwd op 26 april 1807 te Zaamslag, hij was toen 28 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.146
Gemeente: Zaamslag
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 4
Datum: 26-04-1807
Bruidegom Marinus Goossen
Geboortedatum: 22-11-1778
Leeftijd: 28
Geboorteplaats: Axel
Bruid Jacoba Vinke
Geboortedatum: 20-07-1788
Leeftijd: 19
Geboorteplaats: Zaamslag
Vader bruidegom Gillis Goossen
Moeder bruidegom Sara van Alten
Vader bruid Jan Vinke
Moeder bruid Pieternella van Alten

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marinus Goossen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 november 1778 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid ten westen. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1778: Bron: Wikipedia
    • 26 januari » Sydney wordt gesticht.
    • 6 februari » Na de Amerikaanse overwinning op de Britten bij de Slag bij Saratoga lukt het Benjamin Franklin een verbond te sluiten met Frankrijk.
    • 1 juni » Paus Pius VI creëert tien nieuwe kardinalen, onder wie de aartsbisschop van Mechelen Johann Heinrich von Frankenberg en de Franse grootaalmoezenier Lodewijk René Eduard de Rohan.
    • 26 augustus » Eerste beklimming van de berg Triglav.
    • 26 november » James Cook ontdekt Maui.
  • De temperatuur op 22 juli 1842 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1842: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Oprichting in Delft van de Koninklijke Akademie ter opleiding van burgerlijke ingenieurs zoo voor 's lands dienst als voor de nijverheid en van kweekelingen voor den handel, de latere Technische Universiteit Delft.
    • 30 maart » Een verdoving met ether wordt voor de eerste keer gebruikt in een operatie door Amerikaans arts Crawford Long.
    • 17 april » Bisschopswijding van Joannes Zwijsen, coadjutor van de Apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch, in de Sint-Dionysiuskerk te Tilburg.
    • 29 augustus » Het Verdrag van Nanking tussen het Verenigd Koninkrijk en het Qingkeizerrijk maakt een einde aan de Eerste Opiumoorlog.
    • 12 september » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname tot Apostolisch vicariaat.
    • 8 oktober » Huwelijk van erfgroothertog Karel Alexander van Saksen-Weimar-Eisenach en prinses Sophie der Nederlanden in Den Haag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Goossen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Goossen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Goossen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Goossen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I47781.php : benaderd 21 februari 2026), "Marinus Goossen (1778-1842)".