Stamboom Evertman » Hendrik van Leerdam (1839-1905)

Persoonlijke gegevens Hendrik van Leerdam 

  • Hij is geboren op 11 maart 1839 in Middelburg.
    Hendrik van Leerdam
    Geslacht:
    Man
    Geboorteplaats:
    Middelburg
    Geboortedatum:
    maandag 11 maart 1839

    Vader:
    Johannes van Leerdam
    Beroep:
    timmermansknegt

    Moeder:
    Maria Jacobse
    Beroep:
    zonder

    Gebeurtenis:
    Geboorte
    Datum:
    maandag 11 maart 1839
    Gebeurtenisplaats:
    Middelburg

    Documenttype:
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling:
    Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
    Plaats instelling:
    Middelburg
    Collectiegebied:
    Zeeland
    Archief:
    25
    Registratienummer:
    MDB-G-1839
    Aktenummer:
    104
    Registratiedatum:
    11 maart 1839
    Akteplaats:
    Middelburg
  • Hij is overleden op 23 april 1905 in Nieuw en Sint Joosland, hij was toen 66 jaar oud.
  • Een kind van Johannes van Leerdam en Maria Jacobse
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 oktober 2014.

Gezin van Hendrik van Leerdam

Hij is getrouwd met Wilhelmina Baas.

Zij zijn getrouwd op 6 juni 1860 te Nieuw en Sint Joosland, hij was toen 21 jaar oud.

Hij is getrouwd met Wilhelmina Baas op 6 juni 1860 te Nieuw-en Sint Joosland,ze,nld.
* Zij is geboren op 11 juli 1839 in Nieuw-en Sint Joosland,ze,nld.
* Zij is overleden op 6 mei 1891 in Nieuw-en Sint Joosland,ze,nld.
Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.79
Gemeente: Nieuw- en Sint Joosland
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 2
Datum: 06-06-1860
Bruidegom Hendrik van Leerdam
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Middelburg
Bruid Wilhelmina Baas
Leeftijd: 20
Geboorteplaats: Nieuw- en Sint Joosland
Vader bruidegom Johannes van Leerdam
Moeder bruidegom Maria Jacobse
Vader bruid Casper Baas
Moeder bruid Jannetje van Waarde
Kind(eren):

1. Maria Johanna van Leerdam 1860-1861
2. Casper van Leerdam 1861-1941
3. Johannes van Leerdam 1863-1903
4. Pieter van Leerdam 1864-1918
5. Maria Johanna van Leerdam 1866-1866
6. Jan van Leerdam 1867-1940
7. Cornelis van Leerdam 1869-1928
8. Hendrik van Leerdam 1872-1872
9. Hendrik van Leerdam 1874-????
10. Marinus van Leerdam 1878-1880

Notities over Hendrik van Leerdam

Hendrik van Leerdam Mannelijk
* Hij is geboren op 11 maart 1839 in Middelburg,ze,nld.
* Hij is overleden op 23 april 1905 in Nieuw-en Sint Joosland,ze,nld.
* Beroep: timmerman.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik van Leerdam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik van Leerdam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik van Leerdam

Maria Jacobse
1812-1867

Hendrik van Leerdam
1839-1905

1860

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 maart 1839 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Louis Daguerre neemt de eerste foto van de maan.
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 23 mei » Aguascalientes (Mexico) wordt tot staat verheven.
    • 18 juni » Willem III der Nederlanden trouwt met Sophie van Württemberg.
    • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
    • 30 augustus » Adolf van Luxemburg wordt de, wat later zou blijken, laatste hertog van Nassau.
  • De temperatuur op 6 juni 1860 lag rond de 17,2 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 4.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 51%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 3 april » De eerste rit van de Pony Express, een koeriersdienst van ruiters die post en kleine goederen vervoerden van Missouri tot Californië, vertrekt vanuit St. Joseph, Missouri.
    • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 31 oktober » Executie in Maastricht van Johannes Nathan, de laatste Nederlander die in vredestijd is geëxecuteerd.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.
  • De temperatuur op 23 april 1905 lag tussen 3,9 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
    • 10 maart » Chelsea FC wordt opgericht door Gus Mears.
    • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
    • 14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.
    • 20 oktober » Oprichting van de Turkse voetbalclub Galatasaray SK.
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Leerdam


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I47004.php : benaderd 16 januari 2026), "Hendrik van Leerdam (1839-1905)".