Stamboom Evertman » Cornelis Pennij (1819-????)

Persoonlijke gegevens Cornelis Pennij 

  • Hij is geboren op 30 december 1819 in s Heerenhoek.
    Geboorteakte Cornelis Pennij, 30-12-1819
    Soort akte:

    Geboorteakte
    Aktedatum:

    1819
    Aktenummer:

    38
    Geboortedatum:

    30-12-1819
    Geboorteplaats:

    's-Heerenhoek
    Kind:

    Cornelis Pennij
    Geslacht: Mannelijk
    Vader:

    Abram Pennij
    Leeftijd: 32
    Beroep: arbeider
    Moeder:

    Jacomina Servaas
    Gemeente:

    's-Heerenhoek
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:
    HRH-G-1819
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 augustus 2013.

Gezin van Cornelis Pennij

Hij is getrouwd met Pieternella Timmerman.

Zij zijn getrouwd op 20 februari 1845 te Kruiningen, hij was toen 25 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.68
Gemeente: Kruiningen
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 3
Datum: 20-02-1845
Bruidegom Cornelis Pennij
Leeftijd: 25
Geboorteplaats: 's-Heerenhoek
Bruid Pieternella Timmerman
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Kruiningen
Vader bruidegom Abraham Pennij
Moeder bruidegom Jacomina Servaas
Vader bruid Abraham Timmerman
Moeder bruid Johanna Oostdijk

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Pennij?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 december 1819 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt sneeuw. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1819: Bron: Wikipedia
    • 22 februari » Spanje moet Florida afstaan aan de Verenigde Staten.
    • 4 juni » Paus Pius VII stelt één nieuwe kardinaal aan.
    • 14 december » Alabama wordt de 22ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 17 december » Simón Bolívar sticht Colombia.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pennij

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pennij.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pennij.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pennij (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I46641.php : benaderd 14 januari 2026), "Cornelis Pennij (1819-????)".