Stamboom Evertman » Rosalia Oostdijk (1855-1934)

Persoonlijke gegevens Rosalia Oostdijk 

  • Zij is geboren op 25 oktober 1855 in Graauw.
    Geboorteakte Rosalia Oostdijk, 25-10-1855
    Soort akte:

    Geboorteakte
    Aktedatum:

    1855
    Aktenummer:

    48
    Geboortedatum:

    25-10-1855
    Geboorteplaats:

    Graauw en Langendam
    Kind:

    Rosalia Oostdijk
    Geslacht: Vrouwelijk
    Vader:

    Cornelis Oostdijk
    Moeder:

    Anna Maria Burm
    Gemeente:

    Graauw en Langendam
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    GRA-G-1855
  • Zij is overleden op 3 januari 1934 in IJzendijke, zij was toen 78 jaar oud.
    Overlijden Rosalia Oostdijk, 3-1-1934
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    1
    Aktedatum:

    1934
    Gemeente:

    IJzendijke
    Overlijdensdatum:

    3-1-1934
    Overlijdensplaats:

    IJzendijke
    Overledene:

    Rosalia Oostdijk
    Geboorteplaats: Graauw en Langendam
    Geslacht: Vrouwelijk
    Burgerlijke staat: Weduwe
    Leeftijd: 78 jaar
    Beroep: Zonder
    Partner:

    Pieter Gevaert
    Vader:

    Cornelis Oostdijk
    Moeder:

    Anna Maria Burm
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    IJZ-O-1934
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 juli 2013.

Gezin van Rosalia Oostdijk

Zij is getrouwd met Pieter Gevaert.

Zij zijn getrouwd op 25 mei 1877 te Graauw en Langendam, zij was toen 21 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.36
Gemeente: Graauw en Langendam
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 7
Datum: 25-05-1877
Bruidegom Pieter Gevaert
Leeftijd: 29
Geboorteplaats: IJzendijke
Bruid Rosalia Oostdijk
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Graauw
Vader bruidegom Pieter Gevaert
Moeder bruidegom Felicita Amelia de Smit
Vader bruid Cornelis Oostdijk
Moeder bruid Anna Maria Burm

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rosalia Oostdijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 oktober 1855 lag rond de 10,7 °C. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1855: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Ondertekening van het Japans-Russisch vriendschapsverdrag (alias Verdrag van Shimoda).
    • 1 maart » In Mexico begint de Revolutie van Ayutla.
    • 30 april » In Sheffield wordt het stadion Bramall Lane officieel geopend met een cricketwedstrijd.
    • 11 juli » Haarlemmermeer wordt officieel een Nederlandse gemeente.
    • 1 augustus » Eerste beklimming van de Monte Rosa, de op een na hoogste top in de Alpen.
  • De temperatuur op 3 januari 1934 lag tussen -1,0 °C en 1,2 °C en was gemiddeld 0,3 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 2,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Het eerste kassucces van de Nederlandse geluidsfilm, 'De Jantjes' gaat in première.
    • 17 februari » Koning Albert I van België komt om tijdens een beklimming van een rots te Marche-les-Dames in de provincie Namen.
    • 1 april » Bonnie en Clyde vermoorden twee jonge highway patrol-agenten nabij Grapevine (Texas).
    • 30 juni » Nacht van de Lange Messen: Hitler schakelt alle oppositie binnen zijn eigen partij uit.
    • 15 september » De Nederlandse wielrenners Sam Hoevens, Klaas van Nek jr. en Flip Reijnders komen bij Schoorldam om het leven nadat hun auto in botsing komt met een stoomtram.
    • 8 oktober » Bruno Hauptmann wordt aangeklaagd voor de moord op Charles Lindbergh Jr.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Oostdijk

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Oostdijk.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Oostdijk.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Oostdijk (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I45533.php : benaderd 13 januari 2026), "Rosalia Oostdijk (1855-1934)".