Stamboom Evertman » Maximiliaan Wanjon (1836-1892)

Persoonlijke gegevens Maximiliaan Wanjon 

  • Hij is geboren op 19 augustus 1836 in Middelburg.
    Maximiliaan Wanjon
    Geslacht:
    Man
    Geboorteplaats:
    Middelburg
    Geboortedatum:
    vrijdag 19 augustus 1836

    Vader:
    Cornelis Wanjon
    Geboorteplaats:
    Middelburg
    Geboortedatum:
    vrijdag 19 augustus 1836
    Leeftijd:
    36
    Beroep:
    daglooner

    Moeder:
    Sentina Maas
    Geboorteplaats:
    Middelburg
    Geboortedatum:
    vrijdag 19 augustus 1836

    Gebeurtenis:
    Geboorte
    Datum:
    vrijdag 19 augustus 1836
    Gebeurtenisplaats:
    Middelburg

    Documenttype:
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling:
    Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
    Plaats instelling:
    Middelburg
    Collectiegebied:
    Zeeland
    Archief:
    25
    Registratienummer:
    MDB-G-1836
    Aktenummer:
    314
    Registratiedatum:
    20 augustus 1836
    Akteplaats:
    Middelburg
    Collectie:
    Middelburg geboorteakten burgerlijke stand
  • Hij is overleden op 14 mei 1892 in Koudekerke, hij was toen 55 jaar oud.
    Overlijden Maximiliaan Wanjon, 14-5-1892
    Soort akte:
    Overlijdensakte
    Aktenummer:
    23
    Aktedatum:
    1892
    Gemeente:
    Koudekerke
    Overlijdensdatum:
    14-5-1892
    Overlijdensplaats:
    Koudekerke
    Overledene:
    Maximiliaan Wanjon
    Geboorteplaats: Middelburg
    Geslacht: Mannelijk
    Burgerlijke staat: Gehuwd
    Leeftijd: 55 jaar
    Beroep: Landbouwer
    Partner:
    Johanna van de Putte
    Beroep: Zonder
    Vader:
    Cornelis Wanjon
    Moeder:
    Sentina Maas
    Toegangsnummer:
    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:
    KOU-O-1892
  • Een kind van Cornelis Wanjon en Centina Maas
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 juli 2015.

Gezin van Maximiliaan Wanjon

Hij is getrouwd met Johanna van de Putte.

Zij zijn getrouwd op 14 maart 1862 te Sint Laurens, hij was toen 25 jaar oud.

Cornelis Wanjon
Vader bruidegom op vrijdag 14 maart 1862 Sint Laurens
Gemeente : Sint Laurens
Aktenummer (number) : 1
Aktedatum (date) : 14-03-1862
BRUIDEGOM : Maximiliaan Wanjon
Leeftijd (age) : 25 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Middelburg
Beroep (occupation) : Hovenier
BRUID : Johanna van de Putte
Leeftijd (age) : 22 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Sint Laurens
Beroep (occupation) : Particuliere
VADER BRUIDEGOM (father bridegroom) : Cornelis Wanjon
MOEDER BRUIDEGOM (mother bridegroom) : Sentina Maas
VADER BRUID (father bride) : Pieter van de Putte
Beroep (occupation) : Landbouwer
MOEDER BRUID (mother bride) : Cornelia Minderhout

Kind(eren):

  1. Cornelis Wanjon  1875-1948
  2. Cornelia Wanjon  1877-1893
  3. Sentina Wanjon  1879-1957

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maximiliaan Wanjon?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maximiliaan Wanjon

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maximiliaan Wanjon

Centina Maas
1800-1860

Maximiliaan Wanjon
1836-1892

1862

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 augustus 1836 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
    • 6 maart » Val van Fort Alamo
    • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 28 december » Spanje erkent de onafhankelijkheid van Mexico.
    • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.
  • De temperatuur op 14 maart 1862 lag rond de 6,0 °C. De winddruk was 3.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Slag bij Hampton Roads, De Slag bij Hampton Roads vond plaats tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het was de eerste zeeslag tussen gepantserde stoomschepen.
    • 7 april » De Slag bij Shiloh wordt de bloedigste veldslag uit de geschiedenis van de Verenigde Staten.
    • 7 mei » Het centrum van Enschede wordt door brand verwoest.
    • 27 juni » Slag bij Gaines'Mill tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning en redding van Richmond.
    • 23 oktober » Troonsafstand van koning Otto I van Griekenland
    • 26 november » Lewis Carroll (Charles Dodgson) stuurt het manuscript van Alice's Adventures in Wonderland naar de tien jaar oude Alice Liddell.
  • De temperatuur op 14 mei 1892 lag rond de 14,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
    • 3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
    • 14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
    • 24 mei » Octrooiaanvraag van Thomas Edison op de elektrische spoorweg.
    • 7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
    • 31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wanjon

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wanjon.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wanjon.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wanjon (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I43666.php : benaderd 17 januari 2026), "Maximiliaan Wanjon (1836-1892)".