Stamboom Evertman » Engel Wanjon (1848-1927)

Persoonlijke gegevens Engel Wanjon 

  • Hij is geboren op 20 december 1848 in Sint Laurens.
    Engel Wanjon

    Geborene op woensdag 20 december 1848 Sint Laurens

    Aktedatum : 21-12-1848, aktenummer (number) : 20
    Geboren te (born in) : Sint Laurens, op (on) 20-12-1848
    Engel Wanjon
    Zoon van :
    VADER (father) : Adriaan Wanjon
    MOEDER (mother) : Adriana Wouterse
  • Hij is overleden op 22 december 1927 in Velp (Rheden), hij was toen 79 jaar oud.
    Engel Wanjon
    Geslacht:
    Vrouw
    Leeftijd:
    79 Jaar
    Beroep:
    zonder beroep
    Relatie:
    Evertjen Aartsen
    Relatiesoort:
    Echtgenoot
    Vader:
    Adriaan Wanjon
    Beroep:
    geen beroep vermeld
    Moeder:
    Adriana Wouterse
    Beroep:
    geen beroep vermeld
    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    donderdag 22 december 1927
    Gebeurtenisplaats:
    Velp (Rheden)
    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Gelders ArchiefGelders Archief
    Plaats instelling:
    Arnhem
    Collectiegebied:
    Gelderland
    Archief:
    0207
    Registratienummer:
    8691
    Aktenummer:
    306
    Registratiedatum:
    23 december 1927
    Akteplaats:
    Rheden
  • Een kind van Adriaan Wanjon en Adriana Wouterse
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 juli 2015.

Gezin van Engel Wanjon

Hij is getrouwd met Evertjen Aartsen.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1891 te Rheden, hij was toen 42 jaar oud.

Engel Wanjon
Leeftijd:
42
Beroep:
zonder beroep

Vader bruidegom:
Adriaan Wanjon
Beroep:
Winkelier

Moeder bruidegom:
Adriana Wouterse
Beroep:
geen beroep vermeld

Bruid:
Evertjen Aartsen
Leeftijd:
28
Beroep:
dienstbode

Vader bruid:
Peter Aartsen
Beroep:
schoenmaker

Moeder bruid:
Evertjen van der Horst
Beroep:
zonder beroep

Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
zaterdag 16 mei 1891
Gebeurtenisplaats:
Rheden

Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Gelders ArchiefGelders Archief
Plaats instelling:
Arnhem
Collectiegebied:
Gelderland
Archief:
0207
Registratienummer:
3228
Aktenummer:
31
Registratiedatum:
16 mei 1891
Akteplaats:
Rheden
Opmerking:
weduwe van Julius Kauffmann

Notities over Engel Wanjon

David Jan Wanjon
Geslacht:
Man
Leeftijd:
48 Jaar
Beroep:
kleermaker
Relatie:
Gerardina Ebbers
Relatiesoort:
Echtgenote
Vader:
Engel Wanjon
Beroep:
geen beroep vermeld
Moeder:
Evertje Aartsen
Beroep:
geen beroep vermeld
Gebeurtenis:
Overlijden
Datum:
vrijdag 15 februari 1946
Gebeurtenisplaats:
Velp (Rheden)
Documenttype:
BS Overlijden
Erfgoedinstelling:
Gelders ArchiefGelders Archief
Plaats instelling:
Arnhem
Collectiegebied:
Gelderland
Archief:
0207
Registratienummer:
33083
Aktenummer:
78
Registratiedatum:
18 februari 1946
Akteplaats:
Rheden

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Engel Wanjon?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Engel Wanjon

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Engel Wanjon

Engel Wanjon
1789-1870

Engel Wanjon
1848-1927

1891

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 december 1848 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Grote goudvondst in Californië. Begin van de Californische goldrush.
    • 21 februari » Duitsland - Karl Marx publiceert het Manifest van de Communistische Partij.
    • 26 februari » De Tweede Franse Republiek wordt uitgeroepen.
    • 15 maart » In Hongarije breekt een opstand uit tegen de Habsburgse monarchie.
    • 15 maart » In Nederland bieden alle ministers – 'door pligtsgevoel gedrongen' – hun ontslag aan, nadat de koning de Tweede Kamer geheel buiten hun medeweten om heeft uitgenodigd tot het doen van voorstellen voor een ruimere herziening van de Grondwet.
    • 9 november » Executie Robert Blum, luidde het einde van de Märzrevolution in.
  • De temperatuur op 16 mei 1891 lag rond de 11,3 °C. Er was 0.7 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
    • 1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
    • 15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
    • 9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .
    • 3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
    • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
  • De temperatuur op 22 december 1927 lag tussen 0,7 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 16,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 13 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub América de Cali.
    • 18 mei » De Nederlandse onderzeeboot O 7 botst in de buurt van Texel met het Zweedse stoomschip Scania.
    • 24 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Universidad de Chile.
    • 21 juli » Alfredo Binda wordt op de Nürburgring de eerste officiële wereldkampioen wielrennen.
    • 5 september » In Delft wordt het Waterloopkundig Laboratorium geopend.
    • 14 december » Irak wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wanjon

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wanjon.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wanjon.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wanjon (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I43657.php : benaderd 16 januari 2026), "Engel Wanjon (1848-1927)".