Stamboom Evertman » Hendrika Johanna Maria van Leeuwen (1908-1942)

Persoonlijke gegevens Hendrika Johanna Maria van Leeuwen 


Gezin van Hendrika Johanna Maria van Leeuwen

Zij is getrouwd met Marinus Gerardus Petrus Verhoeckx.

Toestemming voor het huwelijk is 28 mei 1927 verkregen.

Zij zijn getrouwd op 8 juni 1927 te Schiedam, zij was toen 19 jaar oud.

Hendrika Johanna Maria van Leeuwen is geboren op 19-02-1908 in Delft, dochter van Arie van Leeuwen en Hendrika Johanna Donker. Hendrika is overleden. Hendrika trouwde, 19 jaar oud, op 08-06-1927 in Schiedam met Marinus Gerardus Petrus Verhoeckx, 22 jaar oud, nadat zij op 28-05-1927 in ondertrouw zijn gegaan. Marinus is geboren op 01-01-1905 in Schiedam, zoon van Johannes Godefridus Verhoeckx en Johanna Catharina Zoun. Marinus is overleden.

Marinus Gerardus Petrus Verhoeckx
Geboorteplaats:
Schiedam
Leeftijd:
22
Vader bruidegom:
Johannes Godefridus Verhoeckx
Moeder bruidegom:
Johanna Catharina Zoun
Bruid:
Hendrika Johanna Maria van Leeuwen
Geboorteplaats:
Delft
Leeftijd:
19
Vader bruid:
Arie van Leeuwen
Moeder bruid:
Hendrika Johanna Donker
Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
woensdag 8 juni 1927
Gebeurtenisplaats:
Schiedam
Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Nationaal ArchiefNationaal Archief
Plaats instelling:
Den Haag
Collectiegebied:
Zuid-Holland
Aktenummer:
142
Registratiedatum:
8 juni 1927
Akteplaats:
Schiedam
Aktesoort:
Huwelijksakte

Notities over Hendrika Johanna Maria van Leeuwen

eboorte:19 feb 1908 - Schiedam
Overlijden:12 aug 1942 - Schiedam, Zuid-Holland, Nederland
Ouders:Arie Van Leeuwen, Hendrika Johanna Van Leeuwen (geboren Doule)
Broers/zusters:Enrico Van Leeuwen, Maria Johanna Van Oers (geboren Van Leeuwen)
Echtgenoot:Marinus Gerardus Petrus Verhoeckx
Zoon:Arie Verhoeckx

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrika Johanna Maria van Leeuwen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrika Johanna Maria van Leeuwen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrika Johanna Maria van Leeuwen

Hendrika Johanna Maria van Leeuwen
1908-1942

1927

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 februari 1908 lag tussen 0,8 °C en 6,5 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 0,9 mm neerslag. Er was 6,1 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
    • 14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
    • 21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
    • 25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
    • 27 september » In het Amerikaanse Detroit rijdt de eerste T-Ford uit de fabriek; een auto waarvan er 15 miljoen gebouwd zullen worden.
    • 7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
  • De temperatuur op 8 juni 1927 lag tussen 6,4 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 12,6 mm neerslag. Er was 4,1 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Joop Wolff, Nederlands verzetsstrijder, journalist en communistisch politicus († 2007)
    • 26 mei » De Ford Motor Company staakt de productie van de T-Ford.
    • 1 juni » Een hevige tornado richt grote verwoestingen aan in de Achterhoek.
    • 29 juli » Ingebruikname eerste ijzeren long, in New York.
    • 6 oktober » De eerste sprekende film The Jazz Singer in première.
    • 12 november » Leon Trotski wordt uit de communistische partij van de Sovjet-Unie gezet. Stalin is nu feitelijk alleenheerser.
  • De temperatuur op 12 augustus 1942 lag tussen 12,2 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 10,9 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de achtste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Argentinië.
    • 17 maart » In het vernietigingskamp Bełżec worden de eerste Joden systematisch vergast.
    • 3 mei » Alle joden in Nederland moesten een kenteken van geel katoen op hun kleding dragen: de zespuntige 'jodenster'.
    • 10 juni » Een groot deel van de bevolking van Lidice wordt in een wraakactie op bevel van Hitler uitgemoord. Het Tsjechische dorp wordt platgebulldozerd.
    • 9 augustus » In het bezette Kiev winnen fabrieksarbeiders een voetbalwedstrijd van een Duits team met 5-3, waarna het Oekraïense elftal door de Duitsers gevangen wordt gezet. De wedstrijd zou later de geschiedenis ingaan als de 'Dodenwedstrijd'.
    • 19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1900 » George Seferis, Grieks dichter en Nobelprijswinnaar († 1971)
  • 1901 » Florence Green, de laatste overlevende veteraan van de Eerste Wereldoorlog († 2012)
  • 1902 » Allard Oosterhuis, Nederlands verzetsstrijder tijdens WOII († 1967)
  • 1904 » Havank, Nederlands schrijver († 1964)
  • 1912 » Pierre Jaminet, Frans wielrenner († 1968)
  • 1914 » Perry Grimm, Amerikaans autocoureur († 1971)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Leeuwen


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I42704.php : benaderd 16 januari 2026), "Hendrika Johanna Maria van Leeuwen (1908-1942)".