Stamboom Evertman » Clara Beenhakker (1854-1939)

Persoonlijke gegevens Clara Beenhakker 

  • Zij is geboren op 3 augustus 1854 in Heinkenszand.
    Geboorteakte Clara Beenhakker, 03-08-1854
    Soort akte:

    Geboorteakte
    Aktedatum:

    1854
    Aktenummer:

    41
    Geboortedatum:

    03-08-1854
    Geboorteplaats:

    Heinkenszand
    Kind:

    Clara Beenhakker
    Geslacht: Vrouwelijk
    Vader:

    Jan Beenhakker
    Leeftijd: 54
    Beroep: arbeider
    Moeder:

    Cornelia Rijn
    Beroep: arbeidster
    Gemeente:

    Heinkenszand
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    HKZ-G-1854
  • Zij is overleden op 23 juni 1939 in s Heer Arendskerke, zij was toen 84 jaar oud.
    Overlijden Clara Beenhakker, 23-6-1939
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    24
    Aktedatum:

    1939
    Gemeente:

    's-Heer Arendskerke
    Overlijdensdatum:

    23-6-1939
    Overlijdensplaats:

    's-Heer Arendskerke
    Overledene:

    Clara Beenhakker
    Geboorteplaats: Heinkenszand
    Geslacht: Vrouwelijk
    Burgerlijke staat: Weduwe
    Leeftijd: 84 jaar
    Beroep: Zonder
    Partner:

    Pieter Goud
    Vader:

    Jan Beenhakker
    Moeder:

    Cornelia van Rijn
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    HAR-O-1939
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 mei 2013.

Gezin van Clara Beenhakker

Zij is getrouwd met Pieter Goud.

Zij zijn getrouwd op 9 november 1887 te Heinkenszand, zij was toen 33 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.47
Gemeente: Heinkenszand
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 13
Datum: 09-11-1887
Bruidegom Pieter Goud
Leeftijd: 45
Geboorteplaats: 's-Gravenpolder
Bruid Clara Beenhakker
Leeftijd: 33
Geboorteplaats: Heinkenszand
Vader bruidegom Jacobus Goud
Moeder bruidegom Neeltje Liziers
Vader bruid Jan Beenhakker
Moeder bruid Cornelia Rijn
Nadere informatie Bgm wdnr van Jacomina Zwartepoorte.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Clara Beenhakker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 augustus 1854 lag rond de 16,5 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 31 januari » Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) wordt opgericht. Christophorus Buys Ballot is de eerste hoofddirecteur.
    • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
    • 9 oktober » Begin van de Belegering van Sebastopol
    • 21 oktober » Florence Nightingale wordt met een staf van 38 verpleegsters naar de Krimoorlog gestuurd.
    • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
    • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
  • De temperatuur op 23 juni 1939 lag tussen 14,3 °C en 24,0 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 5,2 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 11 februari » Lise Meitner en Otto Frisch publiceren in Nature voor het eerst over kernsplitsing.
    • 10 augustus » Het demissionaire kabinet-Colijn V wordt, na slechts 16 dagen geregeerd te hebben, vervangen door kabinet-De Geer II.
    • 10 september » Canada verklaart Duitsland de oorlog.
    • 26 november » Het Sovjet-Russische leger bombardeert eigen gebied dicht bij de Finse grens en geven de Finnen hiervan de schuld.
    • 30 november » Begin van de Winteroorlog tussen Finland en de Sovjet-Unie.
    • 15 december » Première van Gone with the Wind in Atlanta (Georgia).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Beenhakker


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I42445.php : benaderd 15 januari 2026), "Clara Beenhakker (1854-1939)".