Stamboom Evertman » Trijntje Koelman (1833-1888)

Persoonlijke gegevens Trijntje Koelman 

  • Zij is geboren in het jaar 1833 in Ouder-Amstel.
  • Zij is overleden op 31 januari 1888 in Sloten (NH), zij was toen 55 jaar oud.
    Trijntje Koelman
    Relatiesoort:
    Overledene
    Geslacht:
    Vrouw
    Geboorteplaats:
    Ouder-Amstel
    Leeftijd:
    53

    Vader:
    Gerrit Koelman
    Relatiesoort:
    Vader
    Geslacht:
    Man

    Moeder:
    Antje Verheul
    Relatiesoort:
    Moeder
    Geslacht:
    Vrouw

    Relatie:
    Jan van Berkel
    Relatiesoort:
    Echtgenote

    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    dinsdag 31 januari 1888
    Gebeurtenisplaats:
    Sloten

    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands Archief
    Plaats instelling:
    Haarlem
    Collectiegebied:
    Noord-Holland
    Aktenummer:
    18
    Registratiedatum:
    2 februari 1888
    Akteplaats:
    Sloten
  • Een kind van Gerrit Koelman en Antje Verheul
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 december 2014.

Gezin van Trijntje Koelman

Zij is getrouwd met Jan van Berkel.

Zij zijn getrouwd op 4 april 1860 te Nieuwer-Amstel, zij was toen 27 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Noord-Hollands Archief
Algemeen Toegangnr: 358
Inventarisnr: 87
Gemeente: Nieuwer-Amstel
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 22
Datum: 04-04-1860
Bruidegom Jan van Berkel
Leeftijd: 27
Geboorteplaats: Ouder-Amstel
Bruid Trijntje Koelman
Leeftijd: 28
Geboorteplaats: Ouder-Amstel
Vader bruidegom Klaas van Berkel
Moeder bruidegom Marijtje Nederveld
Vader bruid Gerrit Koelman
Moeder bruid Antje Verheul
Nadere informatie beroep vader bg.: veenwerker; beroep vader bd.: veenman

Kind(eren):

  1. Klaas van Berkel  1861-1940 
  2. Gerrit van Berkel  1864-1887
  3. Jan van Berkel  1871-1935

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Trijntje Koelman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Trijntje Koelman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Trijntje Koelman

Antje Verheul
1795-????

Trijntje Koelman
1833-1888

1860

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 april 1860 lag rond de 6,9 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 3 april » De eerste rit van de Pony Express, een koeriersdienst van ruiters die post en kleine goederen vervoerden van Missouri tot Californië, vertrekt vanuit St. Joseph, Missouri.
    • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 31 oktober » Executie in Maastricht van Johannes Nathan, de laatste Nederlander die in vredestijd is geëxecuteerd.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
  • De temperatuur op 31 januari 1888 lag rond de -8,2 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
    • 11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
    • 4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Koelman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Koelman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Koelman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Koelman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I41819.php : benaderd 14 januari 2026), "Trijntje Koelman (1833-1888)".