Stamboom Evertman » Meine Gerrits van der Tand (Tosch) (± 1798-1875)

Persoonlijke gegevens Meine Gerrits van der Tand (Tosch) 

  • Hij is geboren rond 1798 in Drachten.
  • Hij is overleden op 16 oktober 1875 in Tietjerksteradeel.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 mei 2010.

Gezin van Meine Gerrits van der Tand (Tosch)

(1) Hij is getrouwd met Aaltje Oeges van der Veen.

Zij zijn getrouwd op 29 januari 1825 te Tietjerksteradeel.

Meine Gerrits Tosk
Geboorteplaats:
Drachten, gemeente Smallingerland
Leeftijd:
27
Vader bruidegom:
Gerrit Meines Tosk
Moeder bruidegom:
Trijntje Eizes
Bruid:
Aaltje Oeges van der Veen
Geboorteplaats:
Garijp
Leeftijd:
25
Vader bruid:
Oege Jans van der Veen
Moeder bruid:
Sijtje Teekes
Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
zaterdag 29 januari 1825
Gebeurtenisplaats:
Tietjerksteradeel
Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
TresoarTresoar
Plaats instelling:
Leeuwarden
Collectiegebied:
Friesland
Archief:
30-37
Registratienummer:
2008
Aktenummer:
4
Registratiedatum:
29 januari 1825
Akteplaats:
Tietjerksteradeel
Collectie:
Bron: boek, Deel: 2008, Periode: 1825
Boek:
Huwelijksregister 1825
Gezin van Aaltje Oeges van der Veen
Zij is getrouwd met Meine Gerrits Tosk) (Van Der) Tand (Tosch op 29 januari 1825 te Tietjerksteradeel.
Kind(eren):
1. Sietje Meines Tosch 1826-????
2. Oege Meines Tosch 1827-1828
3. Trijntje Tand 1830-????
4. Oege Tand 1833-????
5. Albert Tand 1836-????

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Wopkjen Rienks Tolsma.

Zij zijn getrouwd op 20 juni 1840 te Opsterland.


(3) Hij is getrouwd met Jitske Eizes Meyer.

Zij zijn getrouwd op 16 oktober 1852 te Smallingerland.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Meine Gerrits van der Tand (Tosch)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Meine Gerrits van der Tand (Tosch)

Meine Gerrits van der Tand (Tosch)
± 1798-1875

(1) 1825
(2) 1840
(3) 1852

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 oktober 1852 lag rond de 4,1 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1852: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Nederland wordt de postzegel ingevoerd. (Zie ook: Eerste postzegelemissie Nederland)
    • 14 januari » De Franse grondwet van 1852 wordt afgekondigd.
    • 17 januari » De Britten erkennen de Boerenstaat Transvaal.
    • 9 april » Eedaflegging van de latere koning Leopold II in de Belgische Senaat.
    • 1 juli » Het Haarlemmermeer valt droog.
    • 12 november » Op het Proces van Keulen worden de "Keulse Communisten" beschuldigd van hoogverraad. Zeven van de 11 aanwezige beschuldigden worden veroordeeld tot in totaal 36 jaar vestingstraf. Dit proces "besluit de eerste fase van de Duitse arbeidersbeweging" zegt Friedrich Engels.
  • De temperatuur op 16 oktober 1875 lag rond de 10,7 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Tand (Tosch)


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I41148.php : benaderd 16 januari 2026), "Meine Gerrits van der Tand (Tosch) (± 1798-1875)".