Stamboom Evertman » Janna Toolens (1875-1942)

Persoonlijke gegevens Janna Toolens 

  • Zij is geboren op 18 maart 1875 in Kapelle.
    Geboorteakte Janna Toolens, 18-03-1875
    Soort akte:

    Geboorteakte
    Aktedatum:

    18-03-1875
    Aktenummer:

    19
    Geboortedatum:

    18-03-1875
    Geboorteplaats:

    Kapelle
    Kind:

    Janna Toolens
    Geslacht: Vrouwelijk
    Vader:

    Dignus Toolens
    Moeder:

    Jacomina van de Vrede
    Gemeente:

    Kapelle
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    KAP-G-1875
  • Zij is overleden op 30 maart 1942 in Kapelle, zij was toen 67 jaar oud.
    Overlijden Janna Toolens, 30-3-1942
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    7
    Aktedatum:

    1942
    Gemeente:

    Kapelle
    Overlijdensdatum:

    30-3-1942
    Overlijdensplaats:

    Kapelle
    Overledene:

    Janna Toolens
    Geboorteplaats: Kapelle
    Geslacht: Vrouwelijk
    Burgerlijke staat: Gehuwd
    Leeftijd: 67 jaar
    Beroep: Zonder
    Partner:

    Dignus Landman
    Vader:

    Dignus Toolens
    Moeder:

    Jacomina van de Vrede
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    KAP-O-1942
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 april 2013.

Gezin van Janna Toolens

Zij is getrouwd met Dignus Landman.

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1901 te Kapelle, zij was toen 26 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Janna Toolens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 maart 1875 lag rond de 3,5 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 48%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
  • De temperatuur op 30 maart 1942 lag tussen -0,4 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 7,0 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Glenn Miller ontvangt de eerste officiële gouden grammofoonplaat voor meer dan een miljoen verkopen.
    • 19 februari » Tweede Wereldoorlog: Ongeveer 150 Japanse oorlogsvliegtuigen vallen Darwin in Australië aan.
    • 17 juli » Het eerste transport met Nederlandse joden komt aan in kamp Birkenau.
    • 22 juli » Tweede Wereldoorlog: de systematische deportatie van joden uit het getto in Warschau begint.
    • 9 augustus » In het bezette Kiev winnen fabrieksarbeiders een voetbalwedstrijd van een Duits team met 5-3, waarna het Oekraïense elftal door de Duitsers gevangen wordt gezet. De wedstrijd zou later de geschiedenis ingaan als de 'Dodenwedstrijd'.
    • 26 november » Première van de film Casablanca in New York.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Toolens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Toolens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Toolens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Toolens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I35335.php : benaderd 18 januari 2026), "Janna Toolens (1875-1942)".