Stamboom Evertman » Sara de Hullu (1841-1873)

Persoonlijke gegevens Sara de Hullu 

  • Zij is geboren op 28 februari 1841 in IJzendijke.
    Geboorteakte Sara de Hullu, 28-02-1841
    Soort akte:

    Geboorteakte
    Aktedatum:

    01-03-1841
    Aktenummer:

    12
    Geboortedatum:

    28-02-1841
    Geboorteplaats:

    IJzendijke
    Kind:

    Sara de Hullu
    Geslacht: Vrouwelijk
    Vader:

    Jakob de Hullu
    Moeder:

    Maria Smoor
    Gemeente:

    IJzendijke
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980, (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    IJZ-G-1841
  • Zij is overleden op 1 april 1873 in Eede, zij was toen 32 jaar oud.
    Overlijden Sara de Hullu, 1-4-1873
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    11
    Aktedatum:

    1873
    Gemeente:

    Eede
    Overlijdensdatum:

    1-4-1873
    Overlijdensplaats:

    Eede
    Overledene:

    Sara de Hullu
    Geboorteplaats: IJzendijke
    Geslacht: Vrouwelijk
    Burgerlijke staat: Gehuwd
    Leeftijd: 30 jaar
    Beroep: Werkvrouw
    Partner:

    Johannes van Hal
    Leeftijd: 30
    Beroep: Werkman
    Vader:

    Jacobus de Hullu
    Moeder:

    Maria Smoor
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980, (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    EED-O-1873
    Opmerkingen:

    Geboren in 1842. De vader is overleden te Cadzand, de moeder alhier.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 maart 2015.

Gezin van Sara de Hullu

Zij is getrouwd met Jannes van Hal.

Zij zijn getrouwd op 13 juni 1867 te Aardenburg, zij was toen 26 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sara de Hullu?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 februari 1841 lag rond de -2,0 °C. Er was 176 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1841: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 20 januari » Hongkong wordt door de Britten bezet.
    • 26 januari » Het Verenigd Koninkrijk bezet Hongkong.
    • 4 maart » William Henry Harrison wordt beëdigd als 9e president van de Verenigde Staten
    • 14 juni » Oprichting van het eerste parlement van Canada.
    • 30 augustus » Sir Robert Peel volgt William Lamb op als premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 2 oktober » Florestan I volgt zijn overleden broer Honorius V op als vorst van Monaco.
  • De temperatuur op 1 april 1873 lag rond de 18,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Hullu

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Hullu.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Hullu.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Hullu (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I29459.php : benaderd 7 februari 2026), "Sara de Hullu (1841-1873)".