Stamboom Evertman » Jacob Mattheus Vijverberg (1838-1910)

Persoonlijke gegevens Jacob Mattheus Vijverberg 

  • Hij is geboren op 3 oktober 1838 in Zierikzee.
  • Hij is overleden op 14 december 1910 in Zierikzee, hij was toen 72 jaar oud.
    Overlijden Jacob Mattheus Vijverberg, 14-12-1910
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    120
    Aktedatum:

    1910
    Gemeente:

    Zierikzee
    Overlijdensdatum:

    14-12-1910
    Overlijdensplaats:

    Zierikzee
    Overledene:

    Jacob Mattheus Vijverberg
    Geboorteplaats: Zierikzee
    Geslacht: Mannelijk
    Burgerlijke staat: Gehuwd
    Leeftijd: 72 jaar
    Beroep: Zonder
    Partner:

    Catharina Schippers
    Beroep: Zonder
    Vader:

    Leendert Vijverberg
    Moeder:

    Maria Quirina de Koker
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    ZIE-O-1910
    Vindplaats:

    Zeeuws Archief
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 oktober 2013.

Gezin van Jacob Mattheus Vijverberg

Hij is getrouwd met Catharina Schippers.

Zij zijn getrouwd op 4 maart 1863 te Zierikzee, hij was toen 24 jaar oud.

Huwelijk Jacob Mattheus Vijverberg en Catharina Schippers, 04-03-1863
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

04-03-1863
Aktenummer:

8
Huwelijksdatum:

04-03-1863
Huwelijksplaats:

Zierikzee
Bruidegom:

Jacob Mattheus Vijverberg
Geboortedatum: 03-10-1838
Geboorteplaats: Zierikzee
Leeftijd: 24
Beroep: Zeevarende
Bruid:

Catharina Schippers
Geboortedatum: 09-07-1840
Geboorteplaats: Zierikzee
Leeftijd: 22
Beroep: Dienstbode
Vader bruidegom:

Leendert Vijverberg
Moeder bruidegom:

Maria Quirina de Koker
Beroep: Zonder
Vader bruid:

Jasper Schippers
Beroep: Dijkwachter
Moeder bruid:

Philippina Neerhout
Beroep: Zonder
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Zierikzee
Inventarisnummer:

ZIE-H-1863

Kind(eren):

  1. Johannes Vijverberg  1875-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob Mattheus Vijverberg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob Mattheus Vijverberg

Jacob Mattheus Vijverberg
1838-1910

1863

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 oktober 1838 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
    • 10 september » Première van de opera Benvenuto Cellini van Berlioz in de Opera van Parijs.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
  • De temperatuur op 4 maart 1863 lag rond de 14,8 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 41%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Abraham Lincoln ondertekent de emancipatieproclamatie.
    • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
    • 10 januari » De metro van Londen maakt haar eerste rit. Het is de eerste ondergrondse ter wereld.
    • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
    • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.
    • 4 november » Première van de opera Les Troyens à Carthage van Hector Berlioz in Parijs.
  • De temperatuur op 14 december 1910 lag tussen 5,7 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 11 april » Voetbalclubs Eendracht en NVV Nijmegen fuseren en vormen de Nijmegen Eendracht Combinatie, beter bekend als N.E.C.
    • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
    • 24 juni » Japan valt Korea binnen.
    • 1 september » Opening van het Ninian Park in Cardiff.
    • 20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
    • 30 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Audax Club Sportivo Italiano.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Vijverberg


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I25650.php : benaderd 27 januari 2026), "Jacob Mattheus Vijverberg (1838-1910)".