Stamboom Evertman » Marinus Johannes Cornelis Rijbering (1845-????)

Persoonlijke gegevens Marinus Johannes Cornelis Rijbering 

  • Hij is geboren op 17 februari 1845 in Middelburg.
    Geboorteakte Marinus Johannes Cornelis Rijbering, 17-02-1845
    Soort akte:

    Geboorteakte
    Aktedatum:

    19-02-1845
    Aktenummer:

    74
    Geboortedatum:

    17-02-1845
    Geboorteplaats:

    Middelburg
    Adres:

    E 14
    Kind:

    Marinus Johannes Cornelis Rijbering
    Geslacht: Mannelijk
    Vader:

    Dirk Jan Rijbering
    Leeftijd: 32
    Beroep: schoenmaker
    Moeder:

    Catharina Termaat
    Beroep: zonder
    Gemeente:

    Middelburg
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    MDB-G-1845
  • Een kind van Dirk Jan Rijbering en Catharina ter Maat
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 mei 2013.

Gezin van Marinus Johannes Cornelis Rijbering

Hij is getrouwd met Artje Cornelia Jolmers.

Zij zijn getrouwd op 24 november 1875 te Middelburg, hij was toen 30 jaar oud.

Huwelijk Marinus Johannes Cornelis Rijbering en Artje Cornelia Jolmers, 24-11-1875
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

24-11-1875
Aktenummer:

122
Huwelijksdatum:

24-11-1875
Huwelijksplaats:

Middelburg
Bruidegom:

Marinus Johannes Cornelis Rijbering
Geboorteplaats: Middelburg
Leeftijd: 30
Beroep: Winkelier
Bruid:

Artje Cornelia Jolmers
Geboorteplaats: Middelburg
Leeftijd: 23
Beroep: Dienstbode
Vader bruidegom:

Dirk Jan Rijbering
Moeder bruidegom:

Catharina Fermaat
Beroep: Zonder
Vader bruid:

Douwe Jolmer Jolmers
Beroep: Kantoorbediende
Moeder bruid:

Johanna Baroen
Beroep: Zonder
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Middelburg
Inventarisnummer:

MDB-H-1875

Notities over Marinus Johannes Cornelis Rijbering

Marinus Johannes Cornelis Rijbering
Rol:

Persoon in bevolkingsregister
Gemeente:

Middelburg
Datum inschrijving:

11-12-1893
Geboortedatum:

17-02-1845
Partner:

Artje Cornelia Jolmers
Deel:

12
Blad:

132
Volgnummer:

1
Microfiche:

83
Toegangsnummer:

1005 Gemeente Middelburg, Afdeling Bevolking
Inventarisnummer:

12

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marinus Johannes Cornelis Rijbering?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marinus Johannes Cornelis Rijbering

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marinus Johannes Cornelis Rijbering

Marinus Johannes Cornelis Rijbering
1845-????

1875

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 februari 1845 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 4 maart » James Knox Polk wordt beëdigd als 11e president van de Verenigde Staten
    • 2 april » Léon Foucault en Hippolyte Fizeau maken de eerste foto van de zon.
    • 10 september » Opening Beurs van Zocher in Amsterdam door koning Willem II.
    • 19 oktober » Wereldpremière van de opera Tannhäuser van Richard Wagner in het Hoftheater in Dresden.
    • 5 december » Aaron Allen vraagt octrooi aan op de klapstoel.
    • 29 december » Texas ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt daarmee toe als 28e staat van de Unie.
  • De temperatuur op 24 november 1875 lag rond de 2,1 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rijbering


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I24017.php : benaderd 14 januari 2026), "Marinus Johannes Cornelis Rijbering (1845-????)".