Stamboom Evertman » Catharina Bek (1803-1877)

Persoonlijke gegevens Catharina Bek 

  • Zij is geboren in het jaar 1803 in Ovezande.
  • Zij is overleden op 14 januari 1877 in s Heerenhoek, zij was toen 74 jaar oud.
    Hubregt Grim

    Partner overledene op zondag 14 januari 1877 's-Heerenhoek

    Aktejaar (year) : 1877
    Aktenummer (number) : 1
    Overleden op (died on) : 14-1-1877
    Overleden te (died in) : 's-Heerenhoek
    Catharina Bek
    Leeftijd bij overlijden (age) : 74 jaar
    Geslacht (gender) : vrouwelijk
    Burgerlijke staat (marital status) : weduwe
    Beroep (occupation) : arbeidster
    Geboorteplaats (place of birth) : Ovezande
    PARTNER : Hubregt Grim
    VADER (father) : Jan Bek
    MOEDER (mother) : Maria Leijs
  • Een kind van Jan Bek en Maatje Leijs
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 juni 2011.

Gezin van Catharina Bek

Zij is getrouwd met Huibregt Grim.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1827 te Vrouwenpolder, zij was toen 24 jaar oud.

Huwelijk Hubertus Gremmink en Catharina Bek, 27-04-1827
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

27-04-1827
Aktenummer:

3
Huwelijksdatum:

27-04-1827
Huwelijksplaats:

Vrouwenpolder
Bruidegom:

Hubertus Gremmink
Geboorteplaats: 's-Heer Arendskerke
Leeftijd: 26
Beroep: Arbeider
Bruid:

Catharina Bek
Geboorteplaats: Ovezande
Leeftijd: 26
Beroep: Particuliere
Vader bruidegom:

Johannes Gremmink
Beroep: Landman
Moeder bruidegom:

Katharina van den Wijngaard
Vader bruid:

Johannes Janse Bek
Moeder bruid:

Maria Jacobusse Lijs
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Vrouwenpolder
Inventarisnummer:

VRO-H-1827

Kind(eren):

  1. Catharina Grim  1828-1877 
  2. Jan Grim  1829-1900
  3. Janus Grim  1831-1905 
  4. Maria Huibregtse Grim  1833-1914 
  5. Pieternella Grim  1836-1843
  6. Cornelis Grim  1841-1917

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Catharina Bek?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Catharina Bek

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Catharina Bek

Jan Bek
????-

Catharina Bek
1803-1877

1827

Huibregt Grim
1800-1862

Jan Grim
1829-1900
Janus Grim
1831-1905
Cornelis Grim
1841-1917

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 april 1827 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1827: Bron: Wikipedia
    • 13 februari » Splitsing van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Lowland District in Schotland in de Apostolische vicariaten Western District en Eastern District. De naam van het Apostolisch vicariaat Higland District wordt gewijzigd in Northern District.
    • 5 maart » Rusland verkrijgt Balkarië, zijn eerste bezitting in de Kaukasus
    • 29 maart » Ludwig van Beethoven wordt, drie dagen na zijn overlijden ten gevolge van een niet-uitgeklaarde oorzaak, op het Währinger Friedhof in Wenen ten grave gedaald.
    • 2 april » Joseph Dixon produceert voor het eerst potloden op industriële schaal.
    • 21 september » Eerste verschijningen (volgens de overleveringen) van de engel Moroni aan Joseph Smith. Deze gebeurtenissen geven uiteindelijk aanleiding tot de oprichting van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook gekend als de Mormonen.
    • 20 oktober » Slag van Navarino tijdens de Griekse Onafhankelijkheidsoorlog.
  • De temperatuur op 14 januari 1877 lag rond de 3,6 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Pjotr Iljitsj Tsjaikovski's ballet Zwanenmeer heeft zijn eerste uitvoering.
    • 5 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e President van de Verenigde Staten
    • 13 juni » Lodewijk IV van Hessen-Darmstadt volgt zijn overleden oom Lodewijk III van Hessen-Darmstadt op als groothertog van Hessen.
    • 20 juni » Alexander Graham Bell zet de eerste commerciële telefoondienst op in Hamilton, Ontario.
    • 29 november » Thomas Edison demonstreert voor het eerst zijn fonograaf.
    • 14 december » Servië wordt bondgenoot van Rusland in de oorlog tegen Turkije.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bek

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bek.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bek.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bek (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I23293.php : benaderd 5 januari 2026), "Catharina Bek (1803-1877)".