Stamboom Evertman » Pieter Willemse (1786-1812)

Persoonlijke gegevens Pieter Willemse 

  • Hij is geboren in het jaar 1786 in Middelburg.
  • Hij is overleden op 4 maart 1812 in Middelburg, hij was toen 26 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 januari 2011.

Gezin van Pieter Willemse

Hij is getrouwd met Elizabeth Josina Baljeu.

Zij zijn getrouwd op 7 februari 1812 te Koudekerke, hij was toen 26 jaar oud.

Huwelijk Pieter Jacobus Willemse en Elizabeth Jozina Baljeu, 07-02-1812
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

07-02-1812
Aktenummer:

3
Huwelijksdatum:

07-02-1812
Huwelijksplaats:

Koudekerke
Bruidegom:

Pieter Jacobus Willemse
Geboorteplaats: -
Leeftijd: 26
Beroep: Cocher
Bruid:

Elizabeth Jozina Baljeu
Geboorteplaats: -
Leeftijd: 18
Vader bruidegom:

Jacobus Willemse
Moeder bruidegom:

Neeltje Verle
Vader bruid:

Jan Baljeu
Moeder bruid:

Jozina Zeevelt
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Koudekerke
Inventarisnummer:

KOU-H-1812

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Willemse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 maart 1812 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt sneeuw. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
    • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
    • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
    • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
    • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Willemse

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Willemse.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Willemse.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Willemse (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I21146.php : benaderd 15 januari 2026), "Pieter Willemse (1786-1812)".