Stamboom Evertman » Johannes Le Roij (1801-1860)

Persoonlijke gegevens Johannes Le Roij 

  • Hij is geboren in het jaar 1801 in Sint Anna ter Muiden.
  • Hij is overleden op 25 april 1860 in Sluis, hij was toen 59 jaar oud.
    Overlijden Johannes le Roij, 24-5-1860
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    19
    Aktedatum:

    1860
    Gemeente:

    Sluis
    Overlijdensdatum:

    24-5-1860
    Overlijdensplaats:

    Sluis
    Overledene:

    Johannes le Roij
    Geboorteplaats: Sint Anna ter Muiden
    Geslacht: Mannelijk
    Burgerlijke staat: Weduwnaar
    Leeftijd: 59 jaar
    Beroep: Koopman
    Partner:

    Maria Pieternella Crince
    Vader:

    Jacobus le Roij
    Moeder:

    Suzanna de Bruijne
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    SLU-O-1860
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 januari 2014.

Gezin van Johannes Le Roij

Hij is getrouwd met Maria Pieternella Crince.

Zij zijn getrouwd op 15 mei 1823 te Sluis, hij was toen 22 jaar oud.

Huwelijk Joannes le Roij en Maria Pieternella Crince, 15-05-1823
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

15-05-1823
Aktenummer:

3
Huwelijksdatum:

15-05-1823
Huwelijksplaats:

Sluis
Bruidegom:

Joannes le Roij
Geboorteplaats: Sint Anne
Leeftijd: 22
Beroep: Grossier in wijnen en sterke dranken
Bruid:

Maria Pieternella Crince
Geboorteplaats: Eede
Leeftijd: 26
Vader bruidegom:

Jacobus le Roij
Beroep: Landman
Moeder bruidegom:

Suzanna de Bruijne
Vader bruid:

Izak Crince
Beroep: Winkelier
Moeder bruid:

Petronella Henderiks
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Sluis
Inventarisnummer:

SLU-H-1823

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Le Roij?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 april 1860 lag rond de 11,1 °C. De winddruk was 22 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Le Roij

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Le Roij.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Le Roij.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Le Roij (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I20574.php : benaderd 10 januari 2026), "Johannes Le Roij (1801-1860)".