Stamboom Evertman » Danker Lizierse (1847-1923)

Persoonlijke gegevens Danker Lizierse 

  • Hij is geboren op 25 oktober 1847 in Kapelle.
    Geboorteakte Danker Lizierse, 25-10-1847
    Soort akte:

    Geboorteakte
    Aktedatum:

    26-10-1847
    Aktenummer:

    48
    Geboortedatum:

    25-10-1847
    Geboorteplaats:

    Kapelle
    Kind:

    Danker Lizierse
    Geslacht: Mannelijk
    Vader:

    Pieter Lizierse
    Moeder:

    Johanna van de Kreeke
    Gemeente:

    Kapelle
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    KAP-G-1847
    Vindplaats:

    Zeeuws Archief
  • Hij is overleden op 12 juli 1923 in Kattendijke, hij was toen 75 jaar oud.
    Overlijden Danker Lizierse, 12-7-1923
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    8
    Aktedatum:

    1923
    Gemeente:

    Kattendijke
    Overlijdensdatum:

    12-7-1923
    Overlijdensplaats:

    Kattendijke
    Overledene:

    Danker Lizierse
    Geboorteplaats: Kapelle
    Geslacht: Mannelijk
    Burgerlijke staat: Gehuwd
    Leeftijd: 75 jaar
    Beroep: Zonder
    Partner:

    Maria Adriana van Boven
    Beroep: Zonder
    Vader:

    Pieter Lizierse
    Moeder:

    Johanna van de Kreeke
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    KTD-O-1923
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 januari 2014.

Gezin van Danker Lizierse

Hij is getrouwd met Maria Adriana van Boven.

Zij zijn getrouwd op 5 september 1872 te Fort Bath, hij was toen 24 jaar oud.

Huwelijk Danker Lizierse en Maria Adriana van Boven, 05-09-1872
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

05-09-1872
Aktenummer:

3
Huwelijksdatum:

05-09-1872
Huwelijksplaats:

Fort Bath en Bath
Bruidegom:

Danker Lizierse
Geboorteplaats: Kapelle
Leeftijd: 24
Beroep: Boerenknecht
Bruid:

Maria Adriana van Boven
Geboorteplaats: Fort Bath
Leeftijd: 28
Beroep: Dienstmeid
Vader bruidegom:

Pieter Lisierse
Moeder bruidegom:

Johanna van de Kreeke
Beroep: Arbeidster
Vader bruid:

Tobias van Boven
Moeder bruid:

Seijke Sijbes
Beroep: Arbeidster
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Fort Bath en Bath
Inventarisnummer:

FBB-H-1872
Vindplaats:

Zeeuws Archief

Kind(eren):

  1. Seitje Lizierse  1875-1940 
  2. Tannetje Lizierse  1882-1959

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Danker Lizierse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Danker Lizierse

Danker Lizierse
1847-1923

1872

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 oktober 1847 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1847: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Het Californische dorpje Yerba Buena krijgt de naam San Francisco toebedeeld.
    • 24 juli » De stad Salt Lake City wordt gesticht.
    • 13 augustus » Koning Willem II legt de eerste steen van zijn paleis in Tilburg, het huidige Paleis-Raadhuis.
    • 12 oktober » Oprichting van Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske, het latere Duitse concern Siemens AG.
    • 21 november » De SS Phoenix vergaat voor de kust van Sheboygan, Wisconsin V.S. Vele Nederlandse doden.
    • 25 december » Oprichting van het waterschap de Polder van Berlicum.
  • De temperatuur op 5 september 1872 lag rond de 25,5 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1872: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Bij Owens Valley (Californië) ontstaat een aardverschuiving over 50 kilometer lengte.
    • 9 april » Samuel R. Percy verkrijgt octrooi op melkpoeder.
    • 10 mei » Victoria Woodhull wordt de eerste vrouw die wordt genomineerd voor president van de Verenigde Staten.
    • 30 november » Eerste voetbalinterland ooit, gespeeld op Hamilton Crescent, Glasgow, tussen Schotland en Engeland, eindigt in 0-0 ten overstaan van 4.000 toeschouwers.
    • 9 december » P.B.S. Pinchback wordt de eerste zwarte gouverneur van een Amerikaanse staat.
  • De temperatuur op 12 juli 1923 lag tussen 18,5 °C en 32,9 °C en was gemiddeld 25,4 °C. Er was 13,4 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
    • 23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
    • 4 juni » Moord op de Spaanse kardinaal Juan Soldevilla y Romero, aartsbisschop van Zaragoza.
    • 14 juni » Warren G. Harding gebruikt als eerste Amerikaanse president de radio.
    • 1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
    • 6 november » Jacob Schick verkrijgt een octrooi op 's werelds eerste elektrische scheerapparaat.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Lizierse

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lizierse.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lizierse.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lizierse (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I20268.php : benaderd 20 januari 2026), "Danker Lizierse (1847-1923)".