Stamboom Evertman » Maria Jansen (1791-1865)

Persoonlijke gegevens Maria Jansen 

  • Zij is geboren in het jaar 1791 in Axel.
  • Zij is overleden op 1 februari 1865 in Axel, zij was toen 74 jaar oud.
    Maria Jansen
    Geslacht:
    Vrouw
    Geboorteplaats:
    Axel
    Leeftijd:
    73 jaar
    Beroep:
    zonder
    Burgerlijke staat:
    Weduwe

    Relatie:
    Cornelis van den Broeke
    Relatiesoort:
    Partner

    Vader:
    Adriaan Jansen

    Moeder:
    Neeltje Jansen van Rosendaal

    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    woensdag 1 februari 1865
    Gebeurtenisplaats:
    Axel

    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
    Plaats instelling:
    Middelburg
    Collectiegebied:
    Zeeland
    Archief:
    25
    Registratienummer:
    AXE-O-1865
    Aktenummer:
    5
    Registratiedatum:
    1 februari 1865
    Akteplaats:
    Axel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 mei 2015.

Gezin van Maria Jansen

Zij is getrouwd met Cornelis van den Broeke.

Zij zijn getrouwd op 4 oktober 1812 te Axel, zij was toen 21 jaar oud.

Cornelis van den Broeke
Geboorteplaats:
Axel
Leeftijd:
23
Beroep:
Compagnon Brossier
Vader bruidegom:
Adam van den Broeke
Moeder bruidegom:
Johanna Adriana van Hesters
Bruid:
Maria Jansen
Geboorteplaats:
Axel
Leeftijd:
21
Vader bruid:
Adriaan Jansen
Moeder bruid:
Neeltje Jansen van Rosendaal
Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
zondag 4 oktober 1812
Gebeurtenisplaats:
Axel

Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
Plaats instelling:
Middelburg
Collectiegebied:
Zeeland
Archief:
25
Registratienummer:
AXE-H-1812
Aktenummer:
17
Registratiedatum:
4 oktober 1812
Akteplaats:
Axel

Kind(eren):

  1. Neeltje van den Broeke  1827-1896 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Jansen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Jansen

Maria Jansen
1791-1865

1812

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 oktober 1812 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
    • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
    • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
    • 16 augustus » Voor het eerst wordt de berg Finsteraarhorn in Zwitserland beklommen.
    • 7 september » Slag bij Borodino, waarschijnlijk grootste veldslag uit de geschiedenis.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
  • De temperatuur op 1 februari 1865 lag rond de 3,9 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Tennessee neemt een nieuwe grondwet aan waarin slavernij is afgeschaft.
    • 14 april » President Abraham Lincoln neergeschoten door John Wilkes Booth, zijn minister van Buitenlandse Zaken Seward wordt neergestoken door mede-samenzweerder Lewis Paine.
    • 15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
    • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
    • 5 juli » De eerste maximumsnelheidswet wordt doorgevoerd in Groot-Brittannië.
    • 26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Jansen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jansen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jansen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jansen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I19615.php : benaderd 14 januari 2026), "Maria Jansen (1791-1865)".