Stamboom Evertman » Cornelis Wilhelmus ter Smitte (1837-1896)

Persoonlijke gegevens Cornelis Wilhelmus ter Smitte 

  • Hij is geboren op 20 augustus 1837 in Middelburg.
    Geboorteakte Cornelis Wilhelmus ter Smitte, 20-08-1837
    Soort akte:

    Geboorteakte
    Aktedatum:

    21-08-1837
    Aktenummer:

    300
    Geboortedatum:

    20-08-1837
    Geboorteplaats:

    Middelburg
    Adres:

    E 40
    Kind:

    Cornelis Wilhelmus ter Smitte
    Geslacht: Mannelijk
    Vader:

    Johannes ter Smitte
    Leeftijd: 26
    Beroep: wijnstekersknegt
    Moeder:

    Johanna Elizabeth Catharina Aelrichs
    Gemeente:

    Middelburg
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    MDB-G-1837
    Vindplaats:

    Zeeuws Archief
  • Hij is overleden op 29 april 1896 in Middelburg, hij was toen 58 jaar oud.
    Maria Kanters

    Partner overledene op woensdag 29 april 1896 Middelburg

    Aktejaar (year) : 1896
    Aktenummer (number) : 112
    Overleden op (died on) : 29-4-1896
    Overleden te (died in) : Middelburg
    Cornelis Wilhelmus de Smitte
    Leeftijd bij overlijden (age) : 58 jaar
    Geslacht (gender) : mannelijk
    Burgerlijke staat (marital status) : gehuwd
    Beroep (occupation) : mandenmaker
    Geboorteplaats (place of birth) : Middelburg
    PARTNER : Maria Kanters
    Beroep (occupation) : zonder
    VADER (father) : Johannes de Smitte
    MOEDER (mother) : Johanna Elizabeth Catharina Aelrichs
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 november 2013.

Gezin van Cornelis Wilhelmus ter Smitte

Hij is getrouwd met Maria Kanters.

Zij zijn getrouwd op 14 mei 1873 te Middelburg, hij was toen 35 jaar oud.

Maria Kanters

Bruid op woensdag 14 mei 1873 Middelburg

Gemeente : Middelburg
Aktenummer (number) : 43
Aktedatum (date) : 14-05-1873
BRUIDEGOM : Cornelis Wilhelmus ter Smitte
Leeftijd (age) : 35 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Middelburg
Beroep (occupation) : Mandenmaker
BRUID : Maria Kanters
Leeftijd (age) : 33 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Middelburg
Beroep (occupation) : Dienstbode
VADER BRUIDEGOM (father bridegroom) : Johannes ter Smitte
MOEDER BRUIDEGOM (mother bridegroom) : Johanna Elisabeth Catharina Aelrichs
Beroep (occupation) : Zonder
VADER BRUID (father bride) : N N
MOEDER BRUID (mother bride) : Maria Kanters
Beroep (occupation) : Werkvrouw

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Wilhelmus ter Smitte?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Wilhelmus ter Smitte

Cornelis Wilhelmus ter Smitte
1837-1896

1873

Maria Kanters
1839-1914


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 augustus 1837 lag rond de 22,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Michigan ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 26e staat.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.
  • De temperatuur op 14 mei 1873 lag rond de 10,8 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 29 april 1896 lag rond de 8,6 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
    • 16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
    • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
    • 25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ter Smitte


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I17697.php : benaderd 1 februari 2026), "Cornelis Wilhelmus ter Smitte (1837-1896)".