Stamboom Evertman » Janis Aarnoutse (1863-1937)

Persoonlijke gegevens Janis Aarnoutse 

  • Hij is geboren op 2 december 1863 in Koudekerke.
    Janis Aarnoutse
    Geslacht:
    Man
    Geboorteplaats:
    Koudekerke
    Geboortedatum:
    woensdag 2 december 1863

    Vader:
    Janis Aarnoutse

    Moeder:
    Elizabeth Pouwer

    Gebeurtenis:
    Geboorte
    Datum:
    woensdag 2 december 1863
    Plaats:
    Koudekerke

    Documenttype:
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling:
    Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
    Plaats instelling:
    Middelburg
    Collectiegebied:
    Zeeland
    Archief:
    25
    Registratienummer:
    KOU-G-1863
    Documentnummer:
    44
    Registratiedatum:
    3 december 1863
    Plaats:
    Koudekerke
  • Hij is overleden op 21 augustus 1937 in Koudekerke, hij was toen 73 jaar oud.
    Janis Aarnoutse
    Geslacht:
    Man
    Geboorteplaats:
    Koudekerke
    Leeftijd:
    73 jaar
    Beroep:
    Landbouwer
    Burgerlijke staat:
    Gehuwd

    Relatie:
    Adriana Barentsen

    Vader:
    Janis Aarnoutse

    Moeder:
    Elizabeth Pouwer

    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    zaterdag 21 augustus 1937
    Plaats:
    Koudekerke

    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
    Plaats instelling:
    Middelburg
    Collectiegebied:
    Zeeland
    Archief:
    25
    Registratienummer:
    KOU-O-1937
    Documentnummer:
    35
    Registratiedatum:
    21 augustus 1937
    Plaats:
    Koudekerke
  • Een kind van Janis Aarnoutse en Elizabeth Pouwer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 februari 2013.

Gezin van Janis Aarnoutse

Hij is getrouwd met Adriana Barentsen.

Zij zijn getrouwd op 17 oktober 1894 te Ritthem, hij was toen 30 jaar oud.

Janis Aarnoutse
Geboorteplaats:
Koudekerke
Leeftijd:
30
Beroep:
Landbouwer

Vader bruidegom:
Janis Aarnoutse

Moeder bruidegom:
Elizabeth Pouwer
Beroep:
landbouwster

Bruid:
Adriana Barentsen
Geboorteplaats:
Oost- en West-Souburg
Leeftijd:
25
Beroep:
zonder

Vader bruid:
Abraham Barentsen

Moeder bruid:
Catharina Baart
Beroep:
landbouwster

Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
woensdag 17 oktober 1894
Plaats:
Ritthem

Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
Plaats instelling:
Middelburg
Collectiegebied:
Zeeland
Archief:
25
Registratienummer:
RIT-H-1894
Documentnummer:
7
Registratiedatum:
17 oktober 1894
Plaats:
Ritthem

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Janis Aarnoutse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Janis Aarnoutse

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Janis Aarnoutse

Jan Aarnoutse
1788-1857

Janis Aarnoutse
1863-1937

1894

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 december 1863 lag rond de 5,9 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Alanson Crane verkrijgt patent op de brandblusser.
    • 21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
    • 30 april » Mexicaanse troepen vallen het Frans Vreemdelingenlegioen aan in Camarón. Thans feestdag van het Vreemdelingenlegioen.
    • 1 juli » Begin van de Slag bij Gettysburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
    • 14 oktober » Alfred Nobel verkrijgt octrooi op nitroglycerine.
  • De temperatuur op 17 oktober 1894 lag rond de 5,2 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Een officieel bondselftal komt voor de eerste maal in een internationale voetbalwedstrijd in actie. Op het exercitieterrein der dienstdoende schutterij aan de Linker Rottekade in Rotterdam wordt met 1-0 verloren van Felixtowe Club.
    • 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
    • 14 april » Thomas Edison geeft een demonstratie met de kinetoscoop, een soort voorloper van de filmprojector.
    • 23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
    • 28 juni » Lieven Gevaert richt in Mortsel een firma op van fotografische producten.
    • 16 november » De Turken vermoorden zesduizend Armeniërs in Koerdistan
  • De temperatuur op 21 augustus 1937 lag tussen 11,4 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 10,7 mm neerslag gedurende 5,1 uur. Er was 3,6 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Anastasio Somoza García wordt President van Nicaragua.
    • 26 maart » De Amerikaanse raketontwikkelaar Robert Goddard schiet een raket tot een hoogte van 2750 meter, de grootste hoogte die hij met een raket heeft bereikt.
    • 13 april » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Celebes in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Manado en de Apostolische Prefectuur Makassar.
    • 23 mei » In Guadalajara, Mexico, wordt de Nationaal Synarchistische Unie (UNS) opgericht.
    • 8 juni » Wereldpremière van de Carmina Burana van Carl Orff in de Alte Oper in Frankfurt am Main.
    • 12 november » Japanse troepen bezetten Shanghai.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Aarnoutse


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I16214.php : benaderd 24 januari 2026), "Janis Aarnoutse (1863-1937)".