Stamboom Evertman » Jan Schouwenburg (1806-1886)

Persoonlijke gegevens Jan Schouwenburg 

  • Hij is geboren in het jaar 1806 in Kloetinge.
  • Hij is overleden op 23 oktober 1886 in Goes, hij was toen 80 jaar oud.
    Overlijden Jan Schouwenburg, 23-10-1886
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    137
    Aktedatum:

    1886
    Gemeente:

    Goes
    Overlijdensdatum:

    23-10-1886
    Overlijdensplaats:

    Goes
    Overledene:

    Jan Schouwenburg
    Geboorteplaats: Kloetinge
    Geslacht: Mannelijk
    Burgerlijke staat: Weduwnaar
    Leeftijd: 80 jaar
    Beroep: Winkelier
    Partner:

    Johanna Pieternella de Lange
    Vader:

    Gerrit Schouwenburg
    Moeder:

    Maria Vroonland
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    GOE-O-1886
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 oktober 2013.

Gezin van Jan Schouwenburg

Hij is getrouwd met Johanna Pieternella de Lange.

Zij zijn getrouwd op 3 mei 1832 te Goes, hij was toen 26 jaar oud.

Huwelijk Jan Schouwenburg en Johanna Pieternella de Lange, 03-05-1832
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

03-05-1832
Aktenummer:

10
Huwelijksdatum:

03-05-1832
Huwelijksplaats:

Goes
Bruidegom:

Jan Schouwenburg
Geboorteplaats: Kloetinge
Leeftijd: 26
Beroep: Kruideniersknecht
Bruid:

Johanna Pieternella de Lange
Geboorteplaats: Goes
Leeftijd: 21
Beroep: Dienstbode
Vader bruidegom:

Guurt Schouwenburg
Moeder bruidegom:

Maria Vroonland
Vader bruid:

Machiel de Lange
Moeder bruid:

Willemina van de Visse
Beroep: Winkelierster
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Goes
Inventarisnummer:

GOE-H-1832

Kind(eren):

  1. Gerrit Schouwenburg  1832-1874

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Schouwenburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Schouwenburg

Jan Schouwenburg
1806-1886

1832

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 mei 1832 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: regen half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1832: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Ecuador annexeert de Galápagoseilanden.
    • 7 mei » Griekenland wordt onafhankelijk van Turkije.
    • 12 mei » In het Teatro della Canobbiana, te Milaan, gaat de opera L'elisir d'amore (Het liefdeselixer) van de Italiaanse componist Gaetano Donizetti in première.
    • 5 juni » De Belgische frank ziet het daglicht. In die tijd ging het om een zilveren muntstuk van 5 gram met 9/10 fijn metaal.
    • 2 augustus » 1300 militairen in Illinois verslaan de Sac- en Fox-indianen. Dit is het einde van de Black Hawk Oorlog.
    • 28 december » John Calhoun is de eerste vicepresident van de Verenigde Staten die aftreedt.
  • De temperatuur op 23 oktober 1886 lag rond de 9,3 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Firmin Lambot, Belgisch wielrenner († 1964)
    • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
    • 3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
    • 23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
    • 4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
    • 29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schouwenburg


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I14157.php : benaderd 18 januari 2026), "Jan Schouwenburg (1806-1886)".