Stamboom Evertman » Cornelis van Karssen (1839-1901)

Persoonlijke gegevens Cornelis van Karssen 

  • Hij is geboren op 23 december 1839 in Middelburg.
    Geboorteakte Cornelis van Karssen, 23-12-1839
    Soort akte:

    Geboorteakte
    Aktedatum:

    23-12-1839
    Aktenummer:

    505
    Geboortedatum:

    23-12-1839
    Geboorteplaats:

    Middelburg
    Adres:

    P 57
    Kind:

    Cornelis van Karssen
    Geslacht: Mannelijk
    Vader:

    Pieter van Karssen
    Leeftijd: 28
    Beroep: smitsknegt
    Moeder:

    Levina Galander
    Beroep: zonder
    Gemeente:

    Middelburg
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    MDB-G-1839
  • Hij is overleden op 26 november 1901 in Middelburg, hij was toen 61 jaar oud.
    Sara Maria Henderikse

    Partner overledene op dinsdag 26 november 1901 Middelburg

    Aktejaar (year) : 1901
    Aktenummer (number) : 283
    Overleden op (died on) : 26-11-1901
    Overleden te (died in) : Middelburg
    Cornelis van Karssen
    Leeftijd bij overlijden (age) : 61 jaar
    Geslacht (gender) : mannelijk
    Burgerlijke staat (marital status) : weduwnaar
    Beroep (occupation) : boekbinder
    Geboorteplaats (place of birth) : Middelburg
    PARTNER : Sara Maria Henderikse
    VADER (father) : Pieter van Karssen
    MOEDER (mother) : Levina Galander
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 mei 2013.

Gezin van Cornelis van Karssen

Hij is getrouwd met Sara Maria Hendrikse.

Zij zijn getrouwd op 6 mei 1863 te Middelburg, hij was toen 23 jaar oud.

Sara Maria Henderikse

Bruid op woensdag 6 mei 1863 Middelburg

Gemeente : Middelburg
Aktenummer (number) : 29
Aktedatum (date) : 06-05-1863
BRUIDEGOM : Cornelis van Karssen
Leeftijd (age) : 23 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Middelburg
Beroep (occupation) : Linieerder
BRUID : Sara Maria Henderikse
Leeftijd (age) : 21 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Middelburg
Beroep (occupation) : Dienstbode
VADER BRUIDEGOM (father bridegroom) : Pieter van Karssen
MOEDER BRUIDEGOM (mother bridegroom) : Levina Galander
VADER BRUID (father bride) : Jan Henderikse
MOEDER BRUID (mother bride) : Lena Lampier

Notities over Cornelis van Karssen

Cornelis van Karssen
Rol:

Persoon in bevolkingsregister
Gemeente:

Middelburg
Datum inschrijving:

02-01-1901
Geboortedatum:

23-12-1839
Deel:

19
Blad:

232
Volgnummer:

13
Microfiche:

142
Toegangsnummer:

1005 Gemeente Middelburg, Afdeling Bevolking
Inventarisnummer:

19

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis van Karssen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 december 1839 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken winderig regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
    • 18 juni » Willem III der Nederlanden trouwt met Sophie van Württemberg.
    • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
    • 30 augustus » Adolf van Luxemburg wordt de, wat later zou blijken, laatste hertog van Nassau.
    • 9 september » Eerste glasplaatfoto, door John Herschel.
    • 20 september » De eerste Nederlandse spoorweg, tussen Haarlem en Amsterdam, wordt in gebruik genomen.
  • De temperatuur op 26 november 1901 lag tussen 0,7 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
    • 25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
    • 7 februari » Koningin Wilhelmina trouwt met Prins Hendrik. De Gouden Koets wordt daarbij voor het eerst gebruikt.
    • 1 maart » De Wuppertaler Schwebebahn wordt geopend.
    • 8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
    • 14 september » Drie wetenschappers vinden aan de oevers van de rivier Berezovka in Siberië een buitengewoon volledig lichaam van een mammoet.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Karssen


De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I13129.php : benaderd 23 januari 2026), "Cornelis van Karssen (1839-1901)".