Stamboom Evertman » Jacob de Fouw (1801-1864)

Persoonlijke gegevens Jacob de Fouw 

  • Hij is geboren op 17 januari 1801 in s Heerenhoek.
  • Hij is overleden op 7 juni 1864 in s Heer Arendskerke, hij was toen 63 jaar oud.
    Jacob de Fouw

    Overledene op dinsdag 7 juni 1864 's-Heer Arendskerke

    Aktejaar (year) : 1864
    Aktenummer (number) : 36
    Overleden op (died on) : 7-6-1864
    Overleden te (died in) : 's-Heer Arendskerke
    Jacob de Fouw
    Leeftijd bij overlijden (age) : 63 jaar
    Geslacht (gender) : mannelijk
    Burgerlijke staat (marital status) : weduwnaar
    Beroep (occupation) : arbeider
    Geboorteplaats (place of birth) : 's-Heer Arendskerke
    PARTNER : Anna den Boer
    VADER (father) : Marinus de Fouw
    MOEDER (mother) : Jannetje Tramper
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 juli 2011.

Gezin van Jacob de Fouw

Hij is getrouwd met Anna den Boer.

Zij zijn getrouwd op 3 juni 1831 te Goes, hij was toen 30 jaar oud.

Jacob de Fouw

Bruidegom op vrijdag 3 juni 1831 Goes

Gemeente : Goes
Aktenummer (number) : 17
Aktedatum (date) : 03-06-1831
BRUIDEGOM : Jacob de Fouw
Leeftijd (age) : 30 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : 's-Heerenhoek
Beroep (occupation) : Arbeider
BRUID : Anna den Boer
Leeftijd (age) : 27 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Wissenkerke
Beroep (occupation) : Arbeidster
VADER BRUIDEGOM (father bridegroom) : Marinus Gillisse de Fouw
Beroep (occupation) : Arbeider
MOEDER BRUIDEGOM (mother bridegroom) : Jannetje Jacobse Tramper
Beroep (occupation) : Arbeidster
VADER BRUID (father bride) : Aart den Boer
MOEDER BRUID (mother bride) : Kornelia Vinke

Kind(eren):

  1. Marinus de Fouw  1831-1831
  2. Cornelia de Fouw  1833-1848
  3. Jannetje de Fouw  1834-1874
  4. Marinus de Fouw  1836-1862
  5. Pieternella de Fouw  1837-1837
  6. Pieternella de Fouw  1838-1894
  7. Jacoba de Fouw  1840-1916
  8. Geertruida de Fouw  1841-1920
  9. Catelina de Fouw  1843-1916 
  10. Aartje de Fouw  1845-1900
  11. Cornelia de Fouw  1849-1933


Notities over Jacob de Fouw

Jacob Fouw

Dienstplichtige ZMS in 1830 's-Heer Arendskerke

Jacob Fouw
Functie : schutter
Geboortedatum : 17-1-1801
Geboorteplaats : 's-Heer Arendskerke
In dienst vanaf : 1830
Archief Zeeuwse Mobiele Schutterij (ZMS) inv.nr 44 sub. 77, inv.nr 45 sub. 63, inv.nr 46 sub. 61

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob de Fouw?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob de Fouw

Jacob de Fouw
1801-1864

1831

Anna den Boer
1804-1861


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 januari 1801 lag rond de 3,0 °C. Er was 48 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1801: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De astronoom Giuseppe Piazzi ontdekt de eerste, en tevens grootste, planetoïde Ceres (diameter 974,6 kilometer).
    • 1 januari » Door de Act of Union worden Groot-Brittannië en Ierland verenigd tot het Verenigd Koninkrijk.
    • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd als 3e president van de Verenigde Staten.
    • 21 maart » Verdrag van Aranjuez (1801) bevestigt het Derde verdrag van San Ildefonso.
    • 11 juli » Jean-Louis Pons ontdekt zijn eerste komeet. Tussen 1801 en 1827 zal hij in totaal 37 kometen ontdekken.
    • 15 juli » Sluiting van het Concordaat tussen Paus Pius VII en Frankrijk (Napoleon Bonaparte).
  • De temperatuur op 3 juni 1831 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Kardinaal Bartolomeo Alberto Cappellari wordt gekozen tot Paus Gregorius XVI.
    • 10 maart » Oprichting van het Frans Vreemdelingenlegioen.
    • 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
    • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.
    • 9 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Korea.
    • 27 december » Charles Darwin vertrekt voor zijn historische reis met het schip de Beagle.
  • De temperatuur op 7 juni 1864 lag rond de 14,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van het Rode Kruis van België.
    • 10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
    • 22 augustus » De eerste Conventie van Genève: het Rode Kruis wordt opgericht en de eerste afspraken over de behandeling van oorlogsslachtoffers en bescherming van gewonde soldaten en medische ploegen worden gemaakt.
    • 31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
    • 29 november » In Colorado brengen vrijwilligers onder leiding van kolonel John Chivington ten minste 400 Cheyenne en Arapahoe Indianen om bij Sand Creek, waar ze met toestemming een kamp hadden opgeslagen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Fouw

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Fouw.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Fouw.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Fouw (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I12555.php : benaderd 19 januari 2026), "Jacob de Fouw (1801-1864)".