Stamboom Evertman » Jan Louwerse (1797-1860)

Persoonlijke gegevens Jan Louwerse 

  • Hij is geboren in het jaar 1797 in Grijpskerke.
  • Hij is overleden op 8 december 1860 in Oost en West Souburg, hij was toen 63 jaar oud.
    Overlijden Jan Louwerse, 8-12-1860
    Soort akte:

    Overlijdensakte
    Aktenummer:

    20
    Aktedatum:

    1860
    Gemeente:

    Oost- en West-Souburg
    Overlijdensdatum:

    8-12-1860
    Overlijdensplaats:

    Oost- en West-Souburg
    Overledene:

    Jan Louwerse
    Geboorteplaats: Grijpskerke
    Geslacht: Mannelijk
    Burgerlijke staat: Gehuwd
    Leeftijd: 62 jaar
    Beroep: Arbeider
    Partner:

    Anna de Rijke
    Beroep: Zonder
    Vader:

    N N
    Moeder:

    N N
    Toegangsnummer:

    25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
    Inventarisnummer:

    OWS-O-1860
    Opmerkingen:

    "laatst echtgenoot van:"Namen van de ouders bij aangevers onbekend.
    Vindplaats:

    Zeeuws Archief
  • Een kind van Jan Louwerse en Janna Hendrika Wouterse
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 januari 2014.

Gezin van Jan Louwerse

(1) Hij is getrouwd met Janna Six.

Zij zijn getrouwd op 19 september 1838 te Vlissingen, hij was toen 41 jaar oud.

Huwelijk Jan Louwerse en Janna Six, 19-09-1838
Soort akte:
Huwelijksakte
Aktedatum:
19-09-1838
Aktenummer:
55
Huwelijksdatum:
19-09-1838
Huwelijksplaats:
Vlissingen
Bruidegom:
Jan Louwerse
Geboorteplaats: Grijpskerke
Leeftijd: 41
Beroep: Boerenarbeider
Bruid:
Janna Six
Geboorteplaats: Oostenburg
Leeftijd: 36
Beroep: Dienstbode
Vader bruidegom:
Jan Louwerse
Moeder bruidegom:
Janna Hendrika Wouterse
Vader bruid:
Philippus Six
Moeder bruid:
Cornelia de Lange
Toegangsnummer:
25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:
Vlissingen
Inventarisnummer:
VLI-H-1838
Vindplaats:
Zeeuws Archief

(2) Hij is getrouwd met Anna de Rijke.

Zij zijn getrouwd op 4 april 1846 te Oost en West Souburg, hij was toen 49 jaar oud.

Huwelijk Jan Louwerse en Anna de Rijke, 04-04-1846
Soort akte:

Huwelijksakte
Aktedatum:

04-04-1846
Aktenummer:

3
Huwelijksdatum:

04-04-1846
Huwelijksplaats:

Oost- en West-Souburg
Bruidegom:

Jan Louwerse
Geboorteplaats: Grijpskerke
Leeftijd: 49
Beroep: Arbeider
Bruid:

Anna de Rijke
Geboorteplaats: Oost-Souburg
Leeftijd: 40
Beroep: Particuliere
Vader bruidegom:

Jan Louwerse
Moeder bruidegom:

Joanna Hendrikse Wouterse
Vader bruid:

Jacobus de Rijke
Moeder bruid:

Adriana Ovijn
Opmerkingen:

Bgm wdnr van Johanna Six.
Toegangsnummer:

25 Burgerlijke Stand Zeeland (1796) 1811-1980
Gemeente:

Oost- en West-Souburg
Inventarisnummer:

OWS-H-1846
Vindplaats:

Zeeuws Archief

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Louwerse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Louwerse

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Louwerse

Jan Louwerse
1797-1860

(1) 1838

Janna Six
1802-1842

(2) 1846

Anna de Rijke
1806-1889


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 april 1846 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 17 mei » Adolphe Sax vraagt octrooi aan op de saxofoon.
    • 28 juni » In Frankrijk verwerft de Belg Adolphe Sax het patent op een zes jaar eerder door hem uitgevonden blaasinstrument: de saxofoon.
    • 23 september » Ontdekking van Neptunus door de Franse astronoom Urbain Le Verrier en de Britse astronoom John Couch Adams. De vinding werd geverifieerd door de Duitse astronoom Johann Gottfried Galle.
    • 31 oktober » Goedkeuring van de bouw van de spoorlijn Oravița - Baziaș
    • 4 november » Benjamin Palmer verkrijgt octrooi op het kunstbeen.
    • 28 december » Iowa ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 29e staat.
  • De temperatuur op 8 december 1860 lag rond de 9,4 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 3 april » De eerste rit van de Pony Express, een koeriersdienst van ruiters die post en kleine goederen vervoerden van Missouri tot Californië, vertrekt vanuit St. Joseph, Missouri.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Louwerse

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Louwerse.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Louwerse.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Louwerse (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I12126.php : benaderd 30 januari 2026), "Jan Louwerse (1797-1860)".