Stamboom Evertman » Pieternella Jobse (1837-1923)

Persoonlijke gegevens Pieternella Jobse 

  • Zij is geboren op 31 januari 1837 in Scherpenisse.
    Pieternella Jobse
    Geslacht:
    Vrouw
    Geboorteplaats:
    Scherpenisse
    Geboortedatum:
    dinsdag 31 januari 1837
    Vader:
    Antonie Jobse
    Moeder:
    Christina van der Werff
    Gebeurtenis:
    Geboorte
    Datum:
    dinsdag 31 januari 1837
    Gebeurtenisplaats:
    Scherpenisse
    Documenttype:
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling:
    Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
    Plaats instelling:
    Middelburg
    Collectiegebied:
    Zeeland
    Archief:
    25
    Registratienummer:
    SRP-G-1837
    Aktenummer:
    7
    Registratiedatum:
    31 januari 1837
    Akteplaats:
    Scherpenisse
  • Zij is overleden op 13 mei 1923 in Scherpenisse, zij was toen 86 jaar oud.
    Pieternella Jobse
    Geslacht:
    Vrouw
    Geboorteplaats:
    Scherpenisse
    Leeftijd:
    86 jaar
    Beroep:
    zonder
    Burgerlijke staat:
    Gehuwd

    Relatie:
    Jacob Bolier
    Relatiesoort:
    Partner
    Beroep:
    zonder

    Vader:
    Anthonus Jobse

    Moeder:
    Christina van der Werff

    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    zondag 13 mei 1923
    Gebeurtenisplaats:
    Scherpenisse

    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
    Plaats instelling:
    Middelburg
    Collectiegebied:
    Zeeland
    Archief:
    25
    Registratienummer:
    SRP-O-1923
    Aktenummer:
    6
    Registratiedatum:
    13 mei 1923
    Akteplaats:
    Scherpenisse
  • Een kind van Antonie Jobse en Christina Jacoba van der Werff
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 mei 2015.

Gezin van Pieternella Jobse

Zij is getrouwd met Jacob Bolier.

Zij zijn getrouwd op 17 juni 1865 te Scherpenisse, zij was toen 28 jaar oud.

Jacob Bolier
Geboorteplaats:
Scherpenisse
Leeftijd:
25
Beroep:
arbeider
Vader bruidegom:
Cornelis Bolier
Beroep:
arbeider
Moeder bruidegom:
Johanna Cornelia Brand
Bruid:
Pieternella Jobse
Geboorteplaats:
Scherpenisse
Leeftijd:
28
Beroep:
Arbeidster
Vader bruid:
Antonie Jobse
Beroep:
arbeider
Moeder bruid:
Christina van der Werff
Beroep:
Arbeidster
Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
zaterdag 17 juni 1865
Gebeurtenisplaats:
Scherpenisse
Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Zeeuws ArchiefZeeuws Archief
Plaats instelling:
Middelburg
Collectiegebied:
Zeeland
Archief:
25
Registratienummer:
SRP-H-1865
Aktenummer:
10
Registratiedatum:
17 juni 1865
Akteplaats:
Scherpenisse

Kind(eren):

  1. Christina Bolier  1877-1964

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieternella Jobse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieternella Jobse

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieternella Jobse

Antonie Jobse
1798-????

Pieternella Jobse
1837-1923

1865

Jacob Bolier
1840-1931


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 januari 1837 lag rond de 2,0 °C. Er was 330 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Michigan ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 26e staat.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
  • De temperatuur op 17 juni 1865 lag rond de 10,8 °C. De winddruk was 9 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Tennessee neemt een nieuwe grondwet aan waarin slavernij is afgeschaft.
    • 5 mei » De eerste treinroof vindt plaats in de buurt van North Bend, Ohio (Verenigde Staten).
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
    • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
    • 21 juli » Op het marktplein in Springfield, Missouri schiet Wild Bill Hickok Dave Tutt neer in wat wordt gezien als het eerste westernduel.
    • 17 december » Leopold II wordt koning der Belgen.
  • De temperatuur op 13 mei 1923 lag tussen 2,2 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 12,2 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 16 februari » Howard Carter opent het graf van farao Toetanchamon dat gevuld bleek met schatten.
    • 5 april » Firestone Tire and Rubber Company in Ohio begint met de productie van luchtbanden.
    • 12 juni » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland.
    • 13 juli » In de heuvels boven Los Angeles worden de vijftien meter hoge letters 'Hollywoodland' geplaatst. Deze reclame-uiting van een projectontwikkelaar groeide uit tot een symbool voor de glamourstad Hollywood. Eind jaren 40 verdwenen de laatste vier letters.
    • 1 november » In Antwerpen wordt het Bosuilstadion geopend met een galawedstrijd tussen België en Engeland.
    • 8 november » In München vindt de Bierkellerputsch plaats onder leiding van Adolf Hitler.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Jobse

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jobse.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jobse.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jobse (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Evertman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cornelis Evertman, "Stamboom Evertman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-evertman/I11164.php : benaderd 23 januari 2026), "Pieternella Jobse (1837-1923)".