https://www.google.pt/books/edition/Het_geslacht_Occo_en_het_Gebouw_van_Barm/cQZWAAAAcAAJ?hl=nl&gbpv=1&dq=het+geslacht+occo&pg=PR6&printsec=frontcover
Zij is getrouwd met Sijbrand (Sy(br,v)(e,i)(en,ch(t))) Buyck Jacobsz. (Brouwer) Bam.
Zij zijn getrouwd rond 1545.
Kind(eren):
Pompeius jongste dochter Reymerich trouwt met Sijbrant Buyck Jacobsz. Bam, volgens de Bont moet deze Sijbrant vroeg overleden zijn, hij stelt:
Hij was de zoon van JACOB BAM en MARIA HOLLESLOOT In 1538 42 en 44 zat hij in de Schepenbank en in 1546 was hij kerkmeester der Oude Kerk Hij schijnt vóór 8 Januari 1554 overleden te zijn want wij lezen in het grafboek der Oude Kerk item den 8 January 1554 ontf 3 goetspenning van SYBRANTS JACOPSZ BAM s g
Maar er staat dat het geld ontvangen is ván Sijbrant en dus voor iemand anders' graf moet zijn, misschien Reymerich of een kind van hen, maar de Bont weet van geen kinderen af, ze een vraagteken neer.
Taal en context van grafboeken: "ontf" = "ontfangen" (ontvangen), gevolgd door "van [persoon]" = standaardformule voor betalingen door nabestaanden voor een grafrecht. [uit eerdere conversatie]. De 3 goetspenningen (een kleine som) passen bij een standaard grafbijdrage, niet bij een eigen overlijden (dan zou vaak een grotere som of andere notitie staan).
Wat dit (waarschijnlijk) betekent: Sijbrant betaalde op 8 januari 1554 voor iemands graf, hoogstwaarschijnlijk dat van zijn vrouw Reymerich Occo (of tóch een kind), gezien de timing kort na haar mogelijke overlijden.
De Bonts aanname "hij schijnt vóór 8 januari overleden te zijn" is speculatief en negeert de grammaticale structuur; grafboeken noteren zelden overledenen als betalende partij.
We zetten Reijmerich als de overleden persoon want zoon Sijbrand krijgt in 1588 nog een leen, zie feit bij zijn persoon.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen