Stamboom Erik Develter » Michiel Josephus Samain (????-1796)

Persoonlijke gegevens Michiel Josephus Samain 

Bron 1
  • De naam is van het type '_BIRTNM'
  • Hij is overleden op 6 oktober 1796 in Comines, Hainaut, Belgium.

Gezin van Michiel Josephus Samain

Hij heeft/had een relatie met Barbara Angelica Josepha Catteau.


Kind(eren):



Notities over Michiel Josephus Samain

FamilySearch: France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893
Michel Joseph Samain in entry for Philippe Joseph Samain, "France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893"
Lead confidence: 3
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:8FMY-723Z
FamilySearch: Family Tree
Michiel Josephus Samain
Death  6 October 1796 • Comines, Hainaut, Belgium
Spouse  Barbara Angelica Josepha Catteau
Children  Coleta Francisca Samain

Lead confidence: 5
https://www.familysearch.org/tree/person/GWYG-3WJ
FamilySearch: France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893
Michel Joseph Samain in entry for Michel Joseph Samain, "France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893"
Lead confidence: 3
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:8FMT-YKT2
FamilySearch: France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893
Michel Joseph Samain, "France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893"
Lead confidence: 2
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:8F9K-F96Z
FamilySearch: France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893
Michel Joseph Samain in entry for Marcelle Josep Lebrun, "France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893"
Lead confidence: 3
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:86VQ-4G6Z
FamilySearch: France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893
Michel Joseph Samain in entry for Louis Joseph Samain, "France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893"
Lead confidence: 3
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:86KB-7L6Z
FamilySearch: France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893
Michel Joseph Samain in entry for Catherine Cecile Sarazin, "France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893"
Lead confidence: 3
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:8F8N-G1ZM
FamilySearch: France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893
Michel Joseph Samain in entry for Amand Joseph Samain, "France, Nord, Parish and Civil Registration, 1524-1893"
Lead confidence: 3
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:8FVZ-7SW2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Michiel Josephus Samain?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Michiel Josephus Samain

Michiel Josephus Samain
????-1796



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. huwelijk Phillipus Jacobus Vanameele met Coleta Francisca Samain
    From FamilySearch.org
    https://www.vrijwilligersrab.be/nl/node/42?Taal=nl&naam=&Gemeente=Komen&Jaar=28%2F06%2F1826&ID=533212

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 oktober 1796 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1796: Bron: Wikipedia
    • 1 maart » In Den Haag komt de eerste democratisch gekozen Nederlandse volksvertegenwoordiging bijeen, de Eerste Nationale Vergadering.
    • 2 maart » Napoleon Bonaparte wordt benoemd tot opperbevelhebber van het Franse leger in Italië.
    • 14 mei » Eerste vaccinaties tegen pokken door Edward Jenner.
    • 1 september » Wet van 5 Fructidor an IV. Opheffing van alle geestelijke instellingen (kloosters, kapittels, enz.) in de Eerste Franse Republiek, inclusief de geannexeerde gebieden (o.a. de Zuidelijke Nederlanden, het Prinsbisdom Luik en Maastricht).
    • 19 september » George Washington houdt zijn afscheidsrede.
    • 11 december » De kloosterlingen van Abdij van Villers worden door Franse troepen verdreven uit hun abdij omdat de abt de zijde koos van keizer Leopold II van het Heilige Roomse Rijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Samain

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Samain.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Samain.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Samain (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erik Develter, "Stamboom Erik Develter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-erik-develter/I525189731094385.php : benaderd 8 mei 2025), "Michiel Josephus Samain (????-1796)".