De temperatuur op 13 juni 1889 lag rond de 20,5 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
14 juli » Stichting van de Tweede Internationale in Parijs.
6 september » In Antwerpen ontploft de patroonfabriek Corvilain. Er vallen 95 slachtoffers.
10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
15 oktober » Opening van het Centraal Station te Amsterdam, gebouwd naar een ontwerp van Pierre Cuypers.
8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
Trouwdag 27 april 1925
De temperatuur op 27 april 1925 lag tussen -0,1 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 2,8 mm neerslag. Er was 6,8 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
21 mei » Heiligverklaring en uitroeping tot kerkleraar van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
7 juli » Oprichting van de Belgische voetbalclub Koninklijke White Star Club Lauwe.
18 juli » In Duitsland verschijnt Adolf Hitlers boek Mein Kampf.
30 oktober » John Logie Baird schiet in Londen de eerste tv-beelden.
1 december » In Londen wordt het Verdrag van Locarno getekend. De betrekkingen met het in de Eerste Wereldoorlog verslagen Duitsland worden genormaliseerd.
3 december » Dr. P.H. Ritter jr. houdt zijn eerste boekbespreking voor de Hilversumsche Draadlooze Omroep.
Dag van overlijden 14 april 1978
De temperatuur op 14 april 1978 lag tussen -0,4 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (16%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
26 februari » De Nederlandse schaatsster Lenie van der Hoorn-Langelaan vestigt het werelduurrecord op de schaats in Amsterdam: in één uur tijd schaatst ze 31212,59 m.
15 maart » Somalië sluit vrede met Ethiopië na een acht maanden lange oorlog.
17 mei » In 's-Hertogenbosch wordt de eerste glasbak van Nederland geplaatst.
3 juni » Het Nederlands voetbalelftal begint het WK voetbal 1978 in Argentinië met een 3-0 zege op Iran. Rob Rensenbrink neemt alle doelpunten voor zijn rekening in Mendoza.
21 juli » In Bolivia wordt president Hugo Banzer afgezet door een staatsgreep onder leiding van legerleider Juan Pereda.
20 september » In het eerste optreden sinds de verloren finale van het WK voetbal wint Nederland in Nijmegen met 3-0 van IJsland in de kwalificatiereeks voor het EK voetbal 1980.
Dag van begraven 18 april 1978
De temperatuur op 18 april 1978 lag tussen 0,2 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (62%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
25 juni » De eerste uitzending van het radioprogramma Vroege Vogels.
26 juni » Zo'n veertigduizend ambtenaren demonstreren in Den Haag tegen bezuinigingen op de ambtenarensalarissen.
7 juli » De Salomonseilanden worden onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
6 november » De voorzitter van de Christelijke Sociale Unie (CSU), de 63-jarige Franz Josef Strauss, wordt met grote meerderheid door de nieuwe Beierse Landdag tot premier gekozen.
13 november » Dictator Idi Amin van Oeganda geeft zijn troepen opdracht zich terug te trekken uit het twee weken geleden bezette deel van Tanzania, meldt de Nigeriaanse radio.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Engelen, "Stamboom Engelen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-engelen/I579.php : benaderd 28 januari 2026), "Arnoldus van Stippent (1889-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.