Stamboom familie Enders en aanverwante takken » Adrianus Hendrikus Enders (1899-1905)

Persoonlijke gegevens Adrianus Hendrikus Enders 


Gezin van Adrianus Hendrikus Enders

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adrianus Hendrikus Enders?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adrianus Hendrikus Enders

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adrianus Hendrikus Enders

Dirkje Bakker
1844-????

Adrianus Hendrikus Enders
1899-1905


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Adrianus Hendrikus Enders



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Documenten opgeslagen bij het Het Utrechts Archief / Het Utrechts Archief

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 31 juli 1899 lag rond de 21,7 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 64%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Terugkeer van de Belgica, het expeditieschip waarmee Adrien de Gerlache het Zuidpoolgebied verkende.
      • 2 april » Priesterwijding van Eugenio Pacelli in Rome door aartsbisschop Francesco di Paola Cassetta.
      • 18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
      • 3 mei » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Ferencvárosi TC.
      • 10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
      • 16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.
    • De temperatuur op 3 mei 1905 lag tussen 2,7 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
      • 28 maart » Cornelius Ehret vraagt octrooi aan op de fax.
      • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
      • 3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
      • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
      • 30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Enders

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Enders.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Enders.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Enders (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ton Enders, "Stamboom familie Enders en aanverwante takken", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-enders/I853.php : benaderd 12 februari 2026), "Adrianus Hendrikus Enders (1899-1905)".